українська російська англійська
Прем'єр-міністр поставив завдання до кінця дня ліквідувати пожежу на Херсонщині
10.08.2012 | 11:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

9-10 серпня Прем’єр-міністр України Микола Азаров перебував Херсонській області, куди він негайно прилетів у зв’язку з виникненням 9 серпня двох лісових пожеж на території Корсунського та Велико-Копанського лісництв у Цюрупинському районі.

В області Прем’єр-міністр з літака оглянув місце пожежі та оцінив її масштаби – вогонь охопив орієнтовно 1000 та 500 га відповідно.

Було утворено Урядову комісію з ліквідації пожежі та її наслідків. Комісію очолив Глава Уряду, а до її складу також увійшли керівники МНС, МВС, Мінекономрозвитку, МОЗ, Міноборони, Мінприроди, Мінінфраструктури, Мінфіну, Мінсоцполітики, Мінагрополітики, Держлісагентства, Держводагентства.

Глава Уряду на Херсонщині невідкладно провів засідання оперативного штабу з ліквідації лісових пожеж, під час якого заслухав доповідь керівництва МНС, МВС, Міноборони щодо заходів з ліквідації пожежі. «Служби, які брали участь у засіданні оперативного штабу, доповіли про роботу, яка вже проведена. Суть її полягає в тому, що дві ці пожежі локалізовано. По контурам пожежі поставлена достатня кількість людей і техніки для того, аби відсікти пожежу від населених пунктів», - сказав Микола Азаров.

Перед рятувальниками Прем’єр-міністр поставив завдання не пізніше п’ятниці ліквідувати пожежі повністю. «Завтра ми повинні повністю ліквідувати пожежу. Завтра зранку розпочнеться активне гасіння пожежі за допомогою літаків і вертольотів, водночас зараз працює пожежний потяг і вся необхідна техніка, і ми переконані, що завтра пожежа буде ліквідована», - зазначив Микола Азаров, перебуваючи в Херсонській області.

При цьому він підкреслив, що безпосереднє керівництво діями з ліквідації пожежі покладено на Секретаря РНБО Андрія Клюєва, який постійно перебуватиме на місці події.

Глава Уряду наголосив, що, незважаючи великі масштаби пожежі, завдяки оперативним діям спецпідрозділів жоден населений пункт не постраждав, лише декілька ферм.

За його словами, троє постраждалих під час пожеж в Херсонській області перебувають в закладах охорони здоров’я, а їхньому життю ніщо не загрожує: «Вони забезпечені всіма необхідними ліками. При потребі ми їх доставимо у спеціалізовані центри».

Разом з тим, Глава Уряду повідомив, що на території оперативного штабу з ліквідації пожежі будуть розгорнуті медичні пункти, і вже зночі чергували бригади медичної допомоги. Також організовано харчування громадян та охорона території.

Водночас Глава Уряду наголосив на необхідності організації відпочинку вогнеборців. «Я прошу вас забезпечити людей їжею, водою. Розгорнути спеціальний  табір, щоб люди, які позмінно працюють, мали повноцінні умови для відпочинку, адже коли люди стомлюються, трапляються нещасні випадки», - звернувся Микола Азаров Андрія Клюєва.

Крім того, Прем’єр-міністр заявив, що всі постраждалі від пожежі на Херсонщині отримають компенсацію. «Я доручив голові Херсонської ОДА надати Урядові дані про постраждалих від пожежі. Поміч людям безумовно буде надана, компенсації будуть виділені», - зазначив Микола Азаров.

Микола Азаров наголосив, що немає нічого ціннішого за людське життя, а тому необхідно максимальну увагу приділяти життю та здоров’ю людей. Він запевнив, що у хоча б найменшої небезпеки люди будуть евакуйовані, а всі витрати компенсовані.

Разом з цим Прем’єр-міністр повідомив, що Кабінет Міністрів найближчим часом прийме рішення щодо виділення коштів для виготовлення спеціальних цистерн для вертолітного полку, який базується на Херсонщині, та перепідготовку військових льотчиків з тим, щоб залучати їх для гасіння пожеж. У свою чергу Секретар РНБО України Андрій Клюєв зазначив, що на ці потреби необхідно 3-5 мільйонів гривень, і все це за місяць можна реалізувати.

Правоохоронні органи вивчають обставини загорання лісу. Розглядається версію про умисний підпал лісу. За фактом підпалу прокуратура області порушила кримінальну справу. «Прокуратурою і органами внутрішніх справ проводяться службові розслідування. За першими ознаками ці пожежі пов’язані з умисним підпалом. Це надзвичайно прикрий факт, і ми обов’язково знайдемо тих негідників, через яких країні завдано колосальні збитки», - сказав Микола Азаров. При цьому він додав, що результати службового розслідування обов’язково дадуть відповідь на питання, хто винен в тому. По-перше, ліс був відкритий для доступу громадян, незважаючи на те, що ще тиждень тому Уряд ухвалив рішення про закриття на час спеки лісів для відвідування. По-друге, чому ті, хто повинен стежити за лісом, довели ситуацію до таких масштабів, не локалізувавши пожежу вчасно, допустивши її поширення на таку велику територію. Тому, як наголосив Микола Азаров, кожен причетний до такої халатності, понесе найсуворіше покарання.

Нагадаємо, що на території Корсунського та Велико-Копанського лісництв у Цюрупинському районі Херсонської області 9 серпня виникли лісові пожежі, які внаслідок сильних поривів вітру, сухої і спекотної погоди швидко поширювалися і до кінця дня досягли площ окремими осередками орієнтовно 1000 та 500 га відповідно.

З отриманням інформації про пожежі Міністерство оперативно залучило для їх гасіння сили і засоби МНС, дислоковані в Херсонській області, а також пожежні літаки АН-32П та вертольоти Мі-8МТ з водозливними пристроями. Враховуючи складні погодні умови та швидкість поширення лісових пожеж Міністерством було додатково залучено пожежну техніку та особовий склад з АР Крим, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Вінницької, Полтавської та Черкаської областей.

Крім того, до гасіння пожежі залучено підрозділи Держлісагентства, МВС, Міноборони, Укрзалізниці та місцеве населення.

Протягом ночі з 9 на 10 серпня, враховуючи оперативну обстановку в районі лісових пожеж, здійснено перерозподіл сил і засобів для гасіння найбільш небезпечних ділянок та захисту населених пунктів.

Зранку 10 серпня, після проведення повітряної розвідки, розпочато гасіння осередків пожеж із одночасним залученням максимально необхідної кількості наземних і авіаційних сил.

Всього до ліквідації лісових пожеж залучено 1767 чоловік особового складу та 153 одиниць техніки, у тому числі: від МНС 553 чоловік, 91 одиниць техніки, 3 пожежні літаки та 4 вертольоти з водозливними пристроями, від Держлісагентства 280 чол. та 54 од. техніки, від МВС 150 чол., внутрішніх військ МВС 325 чол., Міноборони 442 чол. і 7 од. техніки, від Укрзалізниці 17 чол. та пожежний потяг.

Для посилення угрупувань на найбільш небезпечних ділянках, маневру сил та гасіння можливих нових осередків пожеж створено резерв МНС у кількості 353 чол. та 37 од. техніки.

Завдяки вжитим заходам станом на 7.00 10 серпня вдалося зупинити поширення пожеж та зняти загрозу для населених пунктів. Ситуація повністю контрольована. Заходи з ліквідації лісових пожеж продовжуються.

 

 

версія для друку