українська російська англійська
За новим КПК право на захист особи забезпечуватиме виключно професійний захисник - МВС
10.08.2012 | 12:49
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

До участі у кримінальному процесі допускатимуться виключно адвокати. Така вимога нового Закону покликана сприяти ефективному забезпеченню права особи на захист. Про це на брифінгу 10 серпня повідомив начальник Головного слідчого управління МВС України Василь Фаринник.

За його словами, статтею 45 нового КПК передбачено обов’язковість участі у судочинстві лише адвоката, який має право на здійснення адвокатської діяльності.

У той же час особа, відомості про яку не внесені до Єдиного реєстру адвокатів України або стосовно якої у цьому реєстрі містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю, до участі у процесі допускатися не буде.

Таким чином, буде зведено до мінімуму можливість утиску права кримінально переслідуваної особи на якісний захист її прав під час судового провадження.

Нагадаємо, що діючим Кримінально-процесуальним кодексом допускається участь у кримінальному процесі в якості захисників осіб, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю в Україні, у тому числі – близькі родичі обвинуваченої, підсудної, засудженої чи виправданої особи, її опікуни або піклувальники.

 

версія для друку