українська російська англійська
Зовнішньоторговельний оборот Дніпропетровщини і США збільшився на 23,5%
11.08.2012 | 10:02
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів зустріч з Послом США в Україні Джоном Теффтом та сенатором Річардом Лугаром. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співробітництва Дніпропетровщини та США в інвестиційній, економічній та екологічній сферах. У зустрічі також взяли участь голова Дніпропетровської облради Євген Удод та заступник Міністра оборони США Енді Вебер.

«Дніпропетровська область стабільно розвивається. І в цьому процесі важливий діалог з представниками інших держав. У Дніпропетровщини зі Сполученими Штатами Америки вже налагоджені партнерські відносини. За 5 місяці 2012 року зовнішньоторговельний оборот товарами області з США збільшився на 23,5% і склав 443,8 млн. дол. США. В області працює 59 підприємств, у які вкладено інвестиції з Америки. Обсяг прямих інвестицій з США на 1 квітня 2012 року склав близько 40 млн. дол. США. У регіоні реалізується ряд спільних проектів, спрямованих як на підвищення ефективності роботи влади, так і на підвищення якості життя людей», - сказав Олександр Вілкул.

Обсяг експорту товарів до США у порівнянні з 2010 роком збільшився у 2 рази і склав 285,8 млн дол США. З області експортувалися: вироби з чорних металів – 68,1%; аеронавігаційні та космічні апарати – 23,3%; руди, шлаки та зола – 3,3%.

Обсяг імпорту товарів зі США у порівнянні з 2010 роком збільшився в 1,5 раза і склав 583,6 млн дол США. До області імпортувалися: енергетичні матеріли, нафта та продукти її перегонки – 57,2%; механічне та електричне обладнання, машини і механізми – 15,9%; авто – 14,4%; полімерні матеріали, пластмаси та каучук – 4%; продукція хімічної промисловості – 2,8%; живі тварини, продукти тваринного походження – 2,3%.

«Ми з нетерпінням чекаємо нових можливостей у взаємовигідній співпраці на благо громадян наших країн. Ми зацікавлені у подальшому обміні досвідом як між бізнесом, такі між владними структурами», - сказав сенатор Річард Лугар.

Голова ОДА зазначив, що одним із важливих напрямків системних перетворень, які сьогодні проходять на Дніпропетровщині в рамках реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича та Комплексної стратегії розвитку регіону, є впровадження кращих світових практик електронного управління. Усі органи влади в області об'єднані в регіональну корпоративну мережу, впроваджено електронний документообіг. У кожному місті та районі створені дозвільні центри, робота яких спрямована на дебюрократизацію дозвільних процедур для бізнесу.

За рівнем електронного урядування Дніпропетровщина знаходиться на рівні багатьох країн Східної Європи. І за п'ять років регіон готовий запровадити е-управління на рівні країн Західної Європи.

В області розроблено масштабний проект «Електронний регіон». Він включає в себе більше 50 адресних підпроектів по 8 головних напрямах, які охоплять всі сфери життєдіяльності регіону - від системи охорони здоров'я до екологічної безпеки.

У реалізації цього проекту Дніпропетровська область співпрацює з компанією «Майкрософт», з якою підписано Меморандум. Також Дніпропетровщина співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) з впровадження в області проектів енергозберігаючих технологій та проектів у сфері охорони здоров'я.

 

 

версія для друку