українська російська англійська
В Україні завершуються жнива ранніх зернових і зернобобових культур
10.08.2012 | 16:11
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вітчизняні аграрії зібрали понад 25 мільйонів тонн ранніх зернових і зернобобових культур. На сьогодні врожай обмолотили майже на 100% посівних площ. Відтепер завдання держави та сільгоспвиробників вигідно експортувати зерно на зовнішні ринки. Про це сьогодні, під час робочої поїздки до Криму повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогодні ми зібрали понад 25 мільйонів тонн ранніх зернових і зернобобових культур у бункерній вазі, а у заліковій вазі, тобто на складах, ми маємо 24,2 мільйона тонн. З них 85% - це продовольча пшениця. Тобто ми досягли третього результату за обсягами зібраного врожаю за всі роки незалежності. Тож про проблематику продовольчої безпеки питання взагалі не йде, а питання щодо збереження позиції та її збільшення на зовнішніх ринках буде реалізоване», - зазначив Міністр. 

Також Микола Присяжнюк підкреслив, що умови, які склалися на зовнішніх ринках сприяють отриманню високих прибутків.

«Сьогодні в світі така ситуація, коли на зерно буде великий попит, а ціни на зовнішньому ринку зростають щоденно. Тож для того, щоб отримати високий прибуток, Україна має збільшувати експорт», - зауважив керівник відомства.

 

версія для друку