українська російська англійська
Андрій Клюєв: Попередня версія причини масштабних лісових пожеж у Херсонській області - підпал
10.08.2012 | 17:06
Пресс служба Ради національної безпеки і оборони

Збиток від масштабних лісових пожеж у Херсонській області попередньо оцінюється в більш ніж 15 млн. грн. Про це заявив журналістам на місці проведення засідання спеціальної комісії з вжиття заходів з ліквідації лісових пожеж та розслідування причин їх виникнення Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв.

У даний час пожежу практично ліквідовано, залишилися невеликі осередки задимлення, повідомив Андрій Клюєв після чергового обльоту місць події.

Секретар РНБО зазначив, що попередня версія причин таких масштабних пожеж - підпал. «При обльоті території пожежі явно бачимо, що це підпал», - сказав Андрій Клюєв. За його словами, правоохоронні органи у даний час проводять слідчі дії.

«Ліс не повинен горіти. Щоб побудувати будинок потрібно рік-два. Але щоб виростити ліс, потрібно 50-70 років. Ось за добу згоріло півтори тисячі гектар лісу. Тепер до 10 років тут лісу не буде. До природи потрібно ставитися дуже дбайливо! Нам жити на цій землі, нашим дітям і онукам», - сказав Андрій Клюєв. Відповідаючи на питання про можливий зв'язок підпалу лісу з незаконною розробкою піску, Секретар РНБО заявив, що спалювати ліс для облаштування кар'єра і видобутку піску - справжнє варварство. Він повідомив, що існує звернення з цього питання в обласну держадміністрацію, Генпрокуратуру та МВС. Він висловив упевненість, що винні будуть покарані.

Секретар РНБО повідомив, що в цілому в ліквідації пожеж брали участь майже 2 тис. осіб: співробітники МНС кількох сусідніх областей, лісники, підрозділи міліції та армія, а також місцеве населення.

«Я вважаю, що МНС добре спрацювало, як і Міністерство оборони, і Міністерство внутрішніх справ. Також добре спрацювали органи місцевої влади», - зазначив Андрій Клюєв. За його словами, за такого сильного вітру і високій температурі, якби вчасно не кинули всі сили на гасіння цих лісових пожеж, вигоріло б на порядок більше лісової території. «Найголовніше в пожежі - вчасно почати гасити», - заявив Андрій Клюєв. Він нагадав досвід 2010 року, коли на добу траплялося понад півтори тисячі пожеж у різних регіонах України. Тоді тільки завдяки супутниковому моніторингу та оперативній локалізації осередків загоряння вдалося уникнути величезних збитків та загибелі людей, сказав Секретар РНБО.

У другій половині п'ятниці на місці події завершують свою роботу вертольоти і літаки МНС. Місце пожежі буде перевірятися представниками МНС для остаточної ліквідації можливих осередків повторного загоряння.

Секретар РНБО України звернувся до МНС, місцевих органів влади та Держлісагентства з проханням максимально широко інформувати громадян про високу пожежну небезпеку, про важливість обмеження перебування людей в лісах. Він також повідомив, що Уряд планує виділити близько 3-5 млн. грн. на переоснащення пожежної авіації та перепідготовку пілотів.

Як повідомлялося, 9 серпня на території Корсунського і Велико-Копанського лісництв у Цюрупинському районі Херсонської області виникли масштабні лісові пожежі. Внаслідок сильних поривів вітру, сухої і спекотної погоди вогонь швидко поширювався і до кінця дня пожежі охопили площі окремими вогнищами орієнтовно 1000 і 500 га відповідно.

 

версія для друку