українська російська англійська
Держсільгоспінспекція визначила шляхи підвищення родючості грунтів на Сумщині
13.08.2012 | 11:17
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Заходи щодо збереження та підвищення родючості ґрунтів в Сумській області нещодавно обговорено під час зустрічі керівництва Державної інспекції сільського господарства в Сумській області та Сумського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів та якості продукції  «Облдержродючість».

Зокрема, завдяки спільним діям двох організацій було ретельно проаналізовано динаміку основних показників родючості ґрунтів Сумщини та шляхи їх поліпшення. Зокрема, фахівці Держсільгоспінспекції наголосили, що особливою проблемою щодо раціонального використання ґрунтів  в області є втрата чорноземами органічної речовини (гумусу), їхнє інтенсивне підкислення.  Саме аналіз та узагальнення 40-річних матеріалів грунтовоагрохімічного моніторингу земель Поліської, Перехідної та Лісостепової зони Сумської області допоможуть комплексно оцінити напрямки та ступені еволюції ґрунтової родючості.

Під час зустрічі сторони визначилися з основними заходами, які допоможуть досягти стабілізації  родючості і відтворити її розширення завдяки збільшенню посівів багаторічних трав у сівозмінах до 20 - 25 %, широкому впровадженню сидеральних культур та постійному застосування протиерозійних заходів тощо. Крім того, було обговорено «Протокол про наміри між Держсільгоспінспекцією в Сумській області та Центром «Облдержродючість», який був підписаний між установами раніше та одним з пунктів якого є відбір зразків та дослідження зміни показників якості стану ґрунті, що спроможні робити саме представники Центру, які мають необхідну інфраструктуру та професійні кадри.

На завершення представники обох установ розглянули заходи для продовження  співпраці з реалізації заходів щодо підвищення родючості ґрунтів у області.

 

версія для друку