українська російська англійська
Зміна статусу вантажних вагонів прискорила їх повернення з-за кордону
13.08.2012 | 14:07
Прес-служба Укрзалізниці

Завдяки зміні статусу піввагонів та критих вагонів на «власний», передачі їх на баланс державних підприємств та в розпорядження ДП «Український транспортно-логістичний центр» вдалося значно зменшити час знаходження зазначеного рухомого складу за межами України.

Так, у липні цього року власні криті вагони з ознакою «УТЛЦ», порівняно з відповідним періодом минулого року, коли вони належали до інвентарного парку Укрзалізниці, в країнах СНД знаходилися 17,34 доби. Час їх знаходження за кордоном скоротився на 1,96 доби. Значно зменшилася і кількість критих вагонів, задіяних до перевезень в країнах СНД: із 3454 одиниць у липні 2011 року  до 621 у липні поточного року, що становить 18%.

Також спостерігається зменшення часу перебування  піввагонів в країнах СНД. Якщо ще рік тому піввагони знаходилися в середньому у країнах Співдружності 19,6 доби, то у липні цього року – 5,92 доби. Середньодобова наявність піввагонів в країнах СНД у липні 2011 року становила 7540, а у липні поточного року  – 1195, що на 15,9% менше.

Завдяки зміні статусу вагона з інвентарного на власний для задіювання рухомого складу до перевезення вантажів обов’язковою умовою є необхідність погодження власника вагонів. Тому ДП «УТЛЦ» проводить оперативну роботу щодо вжиття дієвих заходів та організації повернення вагонів в Україну та унеможливлення зайняття вагонів без погодження власника.

Зокрема, триває робота щодо повернення критих вагонів з ознакою  «УТЛЦ» із країн Середньої Азії. Якщо у липні 2011 року їх перебувало в країнах Середньої Азії 16,7% від загальної наявності вагонів в країнах СНД, то у липні 2012 року – 31,2%.

 

версія для друку