українська російська англійська
На Сумщині ціни на ліки для гіпертоніків знизилися
13.08.2012 | 17:30
Сумська ОДА

Націнка на зазначені медикаменти зменшилася на 10-13%.

Про реалізацію в області пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою розповіла на прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

«Вперше в Україні запроваджується європейський підхід до ціноутворення на лікарські засоби, метою якого є покращення здоров'я людей та підвищення рівня доступності необхідних лікарських засобів, перш за все, для соціально уразливих верств населення», – наголосила посадовець.

За її словами, з 1 червня на Сумщині реалізується перший етап проекту. Затверджено перелік осіб, які підлягають його дії, встановлено граничний рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби від гіпертонії та здійснено переоцінку їх вартості.

Виконуюча обов’язки начальника державної служби з лікарських засобів у Сумській області Людмила Ситник повідомила, що на сьогодні аптечні заклади мають широкий асортимент ліків від гіпертонічної хвороби. Згідно з Реєстром граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних цін  роздрібна націнка на лікарські засоби цієї групи не повинна перевищувати 25% від закупівельної ціни.

Так, станом на 1 серпня суб’єкти господарювання знизили ціни на лікарські засоби зазначеної категорії – в середньому націнка зменшилась на 10-13%. При цьому провізор пропонує на вибір покупця весь ціновий діапазон на ліки – від найдешевшого до дороговартісного.

Головний терапевт області Інеса Савенко пояснила, що цінове регулювання поширюється на 249 медичних препаратів на основі так званих 7 молекулярних груп (міжнародних непатентованих назв), призначених для лікування артеріальної гіпертензії.

Отримати антигіпертензивні лікарські препарати можна лише за наявності рецепта лікаря на спеціальному бланку встановленої форми.

На основі однієї із 7 назв, зазначеної на рецептурному бланку, працівник аптеки пропонує покупцеві весь перелік ліків, які входять до складу цієї групи.

За словами Тамари Іщенко, наступним етапом проекту стане запровадження механізму часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості препаратів для гіпертоніків. Пацієнти сплачуватимуть лише частину вартості, різницю в ціні аптеці відшкодовуватиме держава.

«З 1 вересня в області має запрацювати механізм часткового відшкодування коштів на лікарські засоби, аби люди, хворі на гіпертонію, безперешкодно обслуговувались в аптечних закладах і отримували необхідні ліки», – резюмувала чиновниця.

 

версія для друку