українська російська англійська
Корабель ВМСУ "Славутич" перебуває в турецькому порту Трабзон
14.08.2012 | 14:38
Прес-служба Міністерства оборони

Корабель управління Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Славутич», який з 6 серпня бере участь у черговій активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR, вчора увечері у складі багатонаціонального з’єднання кораблів зайшов з діловим візитом в порт Трабзон (Турецька Республіка).

Під час першої морської фази активації, що проходила на шляху від порту Гьольджук (Турецька Республіка) до порту Трабзон, у Мармуровому та Чорному морях екіпаж українського корабля під командуванням капітана 2 рангу Григорія Брєєва спільно з колегами з флотів чорноморських країн провів низку навчань, зокрема, з контролю руху торгових суден, відбиття атаки маломірної надводної цілі, проводки за тралами, а також з плавання в ордері, маневрування та інші.

Під час перебування у порту Трабзон заплановані низка протокольних заходів, прес-конференція командування з’єднання, відвідування кораблів з’єднання BLACKSEAFOR місцевим населенням, екскурсії моряків визначними місцями Трабзона та Стамбула.

Як планується, візит кораблів Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR в порт Трабзон триватиме до 17 серпня.

Довідково. У квітні 2001 року у мтамбул (Туреччина) перші заступники міністрів закордонних справ Причорноморських країн підписали «Угоду про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва» (BLACKSEAFOR – Сили Чорного моря).

Головними напрямками BLACKSEAFOR є пошуково-рятувальні операції, контроль морського судноплавства, операції з надання гуманітарної допомоги, боротьба з мінною загрозою, операції щодо захисту навколишнього середовища, обмін візитами доброї волі.

27 вересня 2001 року у м. Гьольджук (Туреччина) за участі командувачів ВМС країн Чорноморського регіону відбулася урочиста церемонія Першої активації BLACKSEAFOR.

Починаючи з 4-ї активації (2004 рік), розгортання з’єднання кораблів BLACKSEAFOR проводиться двічі на рік.

 

версія для друку