українська російська англійська
В Україні розпочалася сівба озимих культур під урожай 2013 року
14.08.2012 | 14:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні розпочалася посівна кампанія під урожай наступного 2013 року. На сьогодні вже посіяно 75,4 тис. га озимого ріпаку. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

«На сьогодні сільгосппідприємства сіють ріпак, загальна площа посіву становить 75,4 тис. га, або 6% від прогнозованих площ», - сказав він.

Заступник Міністра підкреслив, що сівба озимого ріпаку розпочата в оптимальні агротехнологічні строки та буде завершена до початку вересня, чому наразі сприяють погодні умови останніх днів.

«Ті дощі, які зараз проходять по Україні, після тривалої засухи сприяють відновленню запасів вологи, яка необхідна для забезпечення отримання сходів озимих культур», - додав Олександр Сень.

Він поінформував також, що наразі йде активна підготовка до сівби інших озимих культур, яких у цілому планується отримати 9,1 млн га, у тому числі озимих зернових культур - 8,2 млн га. Ці показники прогнозуються практично на  рівні посівів під урожай 2012 року. Ґрунт під посів озимих культур підготовлено на 73% від запланованих площ (6,6 млн га).

Заступник Міністра також підкреслив, що особлива увага приділяється забезпеченню технологічності сівби, у зв’язку з чим проводиться контроль якості посівного матеріалу. «На сьогодні насінням озимих культур аграрії забезпечені на 101% від потреби, 48% з них доведено по посівних кондицій. Ця робота зараз активно проводиться», - додав Олександр Сень.  

Крім того, на сьогодні у сільгосппідприємствах вже накопичено 220 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив, що становить 35% до потреби.

 

версія для друку