українська російська англійська
Сорочинський ярмарок: ветсанконтроль буде забезпечено
14.08.2012 | 15:21
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Цього року ярмарок буде працювати з 15 до 19 серпня.

З метою забезпечення ефективного контролю за торгівлею тваринами, продуктами тваринного та рослинного походження на національному ярмарку в селі Великі Сорочинці Миргородського району буде забезпечено цілодобове чергування фахівців обласних державних установ ветеринарної медицини та відділу ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів ГУМВС України в Полтавській області, які забезпечуватимуть ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за продукцією тваринного і рослинного походження, а також за тваринами та птицею, які допускаються до реалізації на ринку у відповідності до вимог „Ветеринарно-санітарних правил торгівлі на ринках”.

До речі, оприлюднено список продуктів і страв, які цьогоріч не можна реалізовувати на Сорочинському ярмарку. Про це повідомив головний державний інспектор ветеринарної медицини Полтавської області Сергій Аранчій. Не можна продавати шаурму і хот-доги, м'ясні фарші та вироби з них, страви з січеного м'яса, холодці, зельці, рибу в'ялену та копчену в домашніх умовах, всі види консервованої продукції, виготовленої в домашніх умовах, овочеві та м'ясні салати. За відсутності холодильного обладнання заборонено продавати молоко, молочні продукти, ковбасні вироби та м'ясокопченості.

При формуванні цих списків ветеринарні фахівці керувалися законами України "Про забезпечення санітарного благополуччя населення" та "Про безпечність та якість харчових продуктів".

За інформацією головного державного інспектора ветеринарної медицини Полтавської області Сергія Аранчія під час підготовки та проведення ярмаркових заходів забезпечено  контроль за оформленням ветеринарних документів та довідок на тварин та птицю, продукти тваринного походження, що допускаються для реалізації на ярмарку. Відповідно до «Ветеринарно-санітарних правил торгівлі на ринках» організовано діяльність лабораторії  ветсанекспертизи. Всі учасники Сорочинського ярмарку, які подали заявки на участь, поінформовані  ветеринарними лікарями району з умовами торгівлі на ярмарку та з переліком продуктів, заборонених до реалізації.

Держветмедслужбі Миргородського району в дводенний термін після закінчення ярмарку доручено забезпечити проведення дезінфекції території, на якій проводилась торгівля тваринами  та птицею. 

Ветеринарне обслуговування Полтавської області здійснює обласна державна лікарня та 30 районних державних лікарень ветмедицини, 101 дільнична лікарня, 24 дільниці та 6 пунктів ветмедицини, регіональна державна лабораторія, 24 районних та 1 міська лабораторії ветеринарної медицини, 56 державних лабораторій   ветеринарно-санітарної експертизи.

Минулого року з метою профілактики інфекційних та інвазійних захворювань сільськогосподарських тварин та птиці в області проведено 31,9 млн. головообробок, в т.ч. 2,2 млн. діагностичних досліджень та 29,7 млн. профілактичних щеплень, обробок, що дало змогу виконати планові протиепізоотичні заходи за 2011 рік по більшості показників.

 

 

версія для друку