українська російська англійська
Первинну нормативну грошову оцінку земель проведено у 28 700 населених пунктах
14.08.2012 | 16:29
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Повністю первинну нормативну грошову оцінку земель проведено у Києві, Севастополі та населених пунктах Волинської, Донецької, Запорізької, Київської, Одеської, Рівненської, Сумської та Черкаської областей.

Керівник Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко сьогодні під час наради висловив занепокоєння щодо виконання плану  проведення первинної грошової оцінки земель у Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Чернівецькій областях. Зокрема, він визначив конкретні строки, за які ці територіальні органи мають надолужити відставання від графіків проведення робіт. Сергій Тимченко наказав прискорити роботи з повторної нормативної грошової оцінки земель органам земельних ресурсів Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Тернопільської, Харківської Херсонської, Чернівецької областей. Адже оновлення нормативної грошової оцінки земель неодмінно призведе до зростання цих показників, що у свою чергу позначиться на збільшенні бюджетних надходжень. Керівник земельного відомства  з цього приводу наголосив, що наповнення  місцевих бюджетів залежить від злагодженої та ефективної роботи органів земельних ресурсів.

Так, станом на 1 серпня 2012 р. первинну нормативну грошову оцінку земель проведено у 28700 населених пунктах, що становить 96,3% їх загальної кількості.

Провідні фахівці Держземагентва України нададуть територіальним органам земельних ресурсів методичну допомогу з питань фінансового забезпечення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, проведуть аналіз вартості їх виконання. Для цього Рескомзему АР Крим, головним управлінням Держкомзему в областях, а також ДП «Головний інститут землеустрою» та ДП «Центр державного земельного кадастру» доручено надати інформацію про вартість таких робіт у період 2009-2012 років та копії кошторисів робіт з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту з мінімальною та максимальною вартістю по кожній групі поселень за чисельністю їх мешканців.

 

 

версія для друку