українська російська англійська
У Києві розроблять Загальну концепцію реновації території долини Дніпра
15.08.2012 | 11:48
КИЇВСЬКА МДА

Потреба відновлення та збереження території поблизу річки Дніпро: її островів, прибережної зони, схилів тощо, назріла дуже давно. А зважаючи на те, що міська влада наразі приділяє велику увагу розвитку туристичної галузі Києва, підвищенню інтересу іноземних гостей до української столиці, питання впорядкування території навколо Дніпра стало ще актуальнішим. Більше того, ініціатива «Дніпровська перлина», закладена у Стратегії розвитку Києва до 2025 року, яка розроблена за безпосередньої участі киян, передбачає саме збереження та благоустрій прибережних територій річки.

Так, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підписав розпорядження про розробку Загальної концепції реновації території долини річки Дніпро, у тому числі островів та Дніпровських схилів. Розробка концепції сприятиме не лише реалізації стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина», а й розвитку прибережних територій, збереження культурної та природної спадщини, комплексного розвитку ландшафтно-рекреаційних територій Києва та формування комфортної туристичної інфраструктури столиці.

Особлива увага приділятиметься розвитку зелених територій долини і схилів Дніпра, озер та прилеглих лісів. Загальна концепція буде покликана зберегти пам’ятки історико-культурної спадщини, створити розвинену інфраструктуру туризму та сформувати «Культурну долину» як центр розвитку культури і мистецтв світового рівня у Києві.

Відповідно до підписаного головою КМДА розпорядження замовником розробки Загальної концепції реновації визначено Головне управління містобудування та архітектури. Зазначеному управлінню доручено передбачити складовими частинами Концепції:

екологічну концепцію;

концепцію планувальної організації та функціонального зонування;

концепцію інженерно-транспортного забезпечення та підготовки території;

концепцію фінансового забезпечення та правових інструментів реалізації стратегічної ініціативи;

концепцію організаційного забезпечення реалізації за участю представників структурних підрозділів КМДА, фахових спеціалістів та громадських організацій.

Підкреслимо, що до розроблення Концепції буде залучено переможців Відкритого міжнародного містобудівного конкурсу на кращу концепцію збереження та розвитку київських островів «Дніпровська перлина», переможців Відкритого міжнародного архітектурного конкурсу «Благоустрій центральної частини Києва до ЄВРО 2012 та на перспективу».

Варто зазначити, що розпорядження передбачає розгляд проекту Загальної концепції реновації на засіданні архітектурно-містобудівної ради та Громадській гуманітарній раді Києва. Крім того, проект буде винесено на громадські слухання, тобто, він створюватиметься разом з киянами та враховуючи їхні інтереси.

 

версія для друку