українська російська англійська
Визначено переможця конкурсу на розробку шельфу Чорного моря
15.08.2012 | 15:17
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Міжурядова комісія визначила переможця конкурсу на видобуток вуглеводнів у межах ділянки Скіфська (шельф Чорного моря) згідно з Постановою КМУ від 23.05.2012 № 455 «Про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Скіфська». Ним стала компанія Exxon Mobil Exploration and Production Ukraine B.V.  Про це у ході брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Він нагадав, що конкурсні заяви Державною службою геології та надр України було передано 3 серпня 2012 року у Кабінеті Міністрів. Він також розповів, що надійшло дві заявки: від компаній  Lukoil Overseas Ukraine B.V. та Exxon Mobil Exploration and Production Ukraine B.V. Друга заявка є спільною і включає пропозиції від компаній Exxon Mobil, Shell, Petron (дочка OMV) і НАК "Надра України". Едуард Ставицький зазначив, що компанія Exxon Mobil виграла тендер оскільки зуміла запропонувати більш вигідні умови.

«Переможці запропонували за пошуковими роботами більш ніж у 2 рази більше, ніж за умовами конкурсу щодо геологічної розвідки на всій території. Після укладання угоди про розподіл продукції,  яке відбудеться у цьому році, до державного  бюджету надійде 325 млн. доларів, що більше, ніж передбачалося умовами конкурсу. Переможці також запропонували більшу частку державі у прибутковій продукції. Мінімальна частка була 20%, запропоновано ж 25%», - наголосив Едуард Ставицький.

Нагадаємо, що за умовами конкурсу мінімальний розмір спеціального платежу (премії) до державного бюджету, який вноситься інвестором у 10-денний термін після підписання угоди про розподіл продукції - вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться в межах Скіфської ділянки Чорноморського шельфу, був установлений у розмірі 2,4 млрд. грн. Мінімальний обсяг інвестицій на першому етапі геологорозвідувальних робіт (що має завершитись протягом п’яти років) повинен становити не менше 1,6 млрд. грн., на другому етапі, в тому числі дослідно-промислової експлуатації, як і сумарний обсяг інвестицій, необхідних, зокрема, для промислової розробки - визначався за умовами конкурсу. Як сказав Едуард Ставицький, площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв. м, потенціал видобутку до 5 млрд. кубометрів газу на рік, загалом фахівці оцінюють розмір видобувних запасів ділянки у межах 200-250 млрд. куб. м. палива.

Максимальна частина компенсаційної продукції, за рахунок якої інвестору будуть компенсовані його витрати, встановлена на рівні 70%, а частка держави в прибутковій продукції повинна складати не менше 20%. УРП буде укладена на 50 років.

Міністр також повідомив, що кожна з компаній для участі у конкурсі придбала конкурсну документацію по ділянці Скіфській за 12 млн. грн., а також заплатила за участь у конкурсі по 1 млн. гривень.

Наостанок керівник природоохоронного відомства зазначив, що реалізуючи усі проекти, які зараз пропонує держава з нарощування видобутку вуглеводнів,  до 2020 року Україна може вийти на видобуток приблизно 45 млрд. кубометрів газу, що разом із використанням  енергозберігаючих технологій дасть змогу країні повністю забезпечити себе вуглеводнями.

«Збільшення власного видобутку і участь держави у частці розподілу продукції, дасть можливість корегувати ціни на внутрішньому ринку. Я впевнений, що ми цієї мети досягнемо», - підсумував Едуард Ставицький .

версія для друку