українська російська англійська
Понад 90% зібраного на Херсонщині врожаю - продовольче зерно вищого ґатунку
16.08.2012 | 10:02
Херсонська ОДА

У Херсонській області завершився збір ранніх зернових культур, підвищено рівень агротехнологій та завдяки реалізації програми «Зерно Херсонщини 2012-2015 року» вдалося отримати позитивний результат, тож зерна вистачить на цілий рік. Про це повідомив заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник під час наради з питань забезпечення борошномельних та хлібопекарських підприємств сировиною.

«Понад 90% зібраного врожаю - продовольче вищого ґатунку, яке задовольняє всім потребам, а пропозиції зерна на регіональному ринку при потребі споживання достатні. У регіоні гарантована стабільність цін на продукти харчування і на різноманітні продукти переробки зерна», - наголосив Михайло Мельник.

В області працює 141 хлібопекарських і 80 борошномельних підприємств, виробництво хліба значно збільшилося, а якість покращилася.

Також заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що завантаження борошномельних підприємств забезпечено на 100%. Він переконаний, що в області потрібно продовжити практику щодо створення 1% страхового фонду валового виробництва зерна, яке зобов’язує товаровиробників продавати борошно за цінами, що були встановлені на початку року та цим підтримати товаровиробників, які виробляють масові сорти хліба, щоб витримати певну стабільність цін. «На Херсонщині формується регіональний резерв продовольчого зерна в обсязі трьохмісячного незнижувального запасу, який складає близько 49 тис. тонн пшениці», - сказав Михайло Мельник.

версія для друку