українська російська англійська
Україна, Росія і Білорусь спільно протидіятимуть поширенню африканської чуми свиней
16.08.2012 | 11:18
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Ветеринарні служби України, Росії і Білорусі мають намір разом боротися з поширенням африканської чуми свиней (АЧС). Такої домовленості було досягнуто в ході  зустрічі керівників  ветслужб у Києві. Зустріч відбулася за ініціативи української сторони, стурбованої локальним спалахом африканської чуми на своїй території і загостренням епізоотичної ситуації з цього захворювання в Росії. "Незважаючи на те, що спалах захворювання на території Запорізької області України було локалізовано швидко й ефективно, загроза поширення захворювання з території Росії на територію  України і Білорусі залишається дуже високою", - наголошується в повідомленні.

Заступник керівника Россільгоспнагляду Євген Непоклонов зазначив, що грамотно проведена українською ветеринарною службою регіоналізація захворювання і запроваджені нею обмежувальні заходи з вивезення продукції з зараженого регіону дали змогу Россільгоспнагляду не вживати додаткових захисних заходів щодо продукції українського свинарства.

На думку заступника Міністра аграрної політики і продовольства України Івана Бісюка, для  забезпечення епізоотичної безпеки регіону, що включає європейську частину  Росії, Україну і Білорусь, необхідна система спільних узгоджених і професійно обгрунтованих заходів. У зв'язку з цим українська  сторона вважає за необхідне негайно провести зустріч на рівні заступників голів урядів України, Росії і Білорусії за участю міністрів сільського господарства цих країн для обговорення спільних дій з боротьби з африканською чумою свиней.

версія для друку