українська російська англійська
Селекціонери Чернігівщини вивели нові сорти жита
17.08.2012 | 09:21
Чернігівська ОДА

Нові сорти жита, виведені селекціонерами Носівської селекційно-дослідної станції Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України щонайменше удвічі підвищують урожайність даної культури.

За повідомленням директора інституту Наталії Буняк виробники Чернігівщини, які торік засіяли поля виведеними у Носівці сортами «Хлібне» та «Синтетик-38», цього літа зібрали з гектара понад 40 центнерів зерна. Така врожайність - удвічі вища, ніж середня по області.

Найбільше збіжжя намолотили працівники СТОВ "Авангард" та СК "Миколаївське" Менського району (понад 40 і 46,2 ц/га відповідно), а також Дослідного господарства Носівської СДС - 48 ц/га.

Загалом названими сортами в області було засіяно третину відведених під жито площ.

Радіючи успіхам, селекціонери, однак, стверджують: 40-50 центнерів з гектара - це не межа. І - працюють над новим сортом «Кобза», на який покладають великі надії. Адже, проходячи випробування на сортодослідних станціях України, він уже дає по 70 ц/га.

Розробники нового сорту жита вірять, що за підсумками жнив «Кобзу» буде внесено до реєстру, після чого він набуде популярності в Україні.

версія для друку