українська російська англійська
Дніпропетровщина на екологію спрямувала додатково 7 млн. грн.
18.08.2012 | 11:10
Дніпропетровська ОДА

З Дніпропетровського обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на заходи з покращення екології додатково спрямовано 7 млн. грн. Відповідне рішення було прийнято на черговій сесії облради.

Зокрема, майже 5 млн. гривень дозволить закінчити проект з розчищення русла річки Стара Саксагань у Кривому Розі.

Проект реалізується у рамках Комплексної програми з покращення екології Кривбасу. Найближчим часом будуть завершені роботи з берегоукріплення на ділянках, які вже розчищені. Невдовзі розпочнуться роботи з розчищення русла і берегоукріплення на останній ділянці - в історичному центрі Кривого Рогу.

Реалізація проектних рішень призведе до відновлення гідрологічного і гідрохімічного режимів ріки за рахунок збільшення глибини та проточності річки Стара Саксагань. Днопоглиблювальні роботи сприятимуть створенню більш різноманітних умов існування водної рослинності. Розчистка русла річки Стара Саксагань сприятиме зниженню і стабілізації рівнів ґрунтових вод на забудованій навколо території.

У результаті здійснення передбачених проектом заходів (зокрема, збереження під час робіт дерев та чагарників, створення нових насаджень) покращаться екологічні умови існування орнітофауни. Крім того, створення прибережної мілководної ділянки з глибинами до 2 м буде сприяти розмноженню водно-болотяних птахів.

Також за рахунок додатково виділених коштів буде відновлена дамба в селі Чігріновка П'ятихатського району (174 тис. грн.). Майже 1 млн. 750 грн. із екофонду дадуть можливість реалізувати ряд проектів в сфері ЖКГ - закупити сміттєвоз (Тернівка), сміттєві контейнери і провести ремонти систем каналізації в містах області.

Окрім того, 77 тис. грн. призначені для створення проекту оранжереї у Криворізькому ботанічному саду.

 

 

версія для друку