українська російська англійська
На Дніпропетровщині прогнозують зростання обсягу виробництва молока
17.08.2012 | 13:55
Дніпропетровська ОДА

У 2012 році кількість великої рогатої худоби в Дніпропетровській області збільшилась на 2400 голів і склала 179 400 тварин (2011 рік – 177 тис). Відповідно очікується зростання обсягу виробництва молока до 241,5 тис. тонн (додаткові 500 тонн у порівнянні з 2011 роком).  Обласною владою виділено 960 тис. грн. на придбання ємностей для зберігання молока молочнотоварним кооперативам Дніпропетровщини.

«У Комплексній стратегії розвитку регіону аграрна галузь визначена однією  з пріоритетних, – сказав голова обласної ради Євген Удод. – Зусилля обласної влади щодо розвитку тваринництва спрямовані в двох головних напрямах. По-перше, це підтримка великотоварного виробництва та будівництво великих тваринницьких комплексів. По-друге,  це створення молочарських кооперативів. Маємо на меті об’єднати індивідуальних господарів, створити для них можливості для придбання племінного поголів’я та надати їм доступ до сучасних технологій та обладнання, яке дозволить виробляти якісну та здорову продукцію».

Восени цього року буде завершено створення першої в Україні кооперативної навчальної молочної ферми. Вартість цього інноваційного  проекту, який реалізовано у Покровському районі, перевищує 1,5 млн. євро.

 Кооперативний рух в сільських районах області дозволяє модернізовувати аграрну галузь, створювати ефективні виробництва з новими робочими місцями,  забезпечувати роботою сільських мешканців.

«Мета обласної владине тільки підтримати виробника, а й забезпечити умови, коли люди зможуть купувати регіональну сільськогосподарську продукцію за прийнятними цінами. Адже сьогодні споживання молочної продукції складає 341 кг на одного мешканця області у рік. І лише 179 кг з цього обсягу виробляється у нашому регіоні. Отже, нам є куди зростати і над чим працювати», - наголосив голова обласної адміністрації Олександр Вілкул.

 Мотивацію для виробників тримати ВРХ створює державна програма компенсацій за утримання молодого поголів’я молочної рогатої худоби. Завдяки їй господарі мають змогу отримувати щоквартально по 250 грн. на одну тварину у віці від 3 до 15 місяців.

На Дніпропетровщині дотацію вже отримали 3300 господарів на 6620 тварин. Перший транш спрямованих на це коштів склав 253 тис. грн. Та обласне керівництво ставить завдання довести до кінця вересня 2012 року кількість молодняку, який буде утримуватись за допомогою держави, до 14 тис. голів. Всього наразі на Дніпропетровщині налічується біля 25 000 голів молодняка великої рогатої худоби.

«Завдяки Меморандуму, підписаному навесні між Дніпропетровською обласною владою та переробниками молока про визначення мінімальної закупівельної ціни на молоко, регіональні виробники отримають одну з найвищих цін в Україні: для індивідуальних господарів вона сягає 2 грн. 50 коп. за літр (була: 2,10 грн. – 2,30 грн.), а для середніх та великих господарств – 3 грн. 17 коп.,  з 1 вересня 2012 року її буде збільшено до 3 грн. 40 коп. за літр молока. Це також є додатковим стимулом для виробників», – зазначив Олександр Вілкул.

версія для друку