українська російська англійська
За житловими програмами профінансовано придбання 1186 квартир
21.08.2012 | 12:20
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Держава має стати ключовим гравцем у будівництві та партнером громадян у вирішенні проблеми забезпечення житлом. Таку думку висловив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час відкриття виставкового форуму «Доступне житло»: від держави для людини, від ідеї до квартири», який розпочав свою роботу 20 серпня в Українському домі.

«Держава буде одним із ключових гравців на ринку житлового будівництва. Щоб громадяни зрозуміли, навіщо це і як це буде реалізовано, сьогодні відбувається один із перших кроків для того, щоб збалансувати попит і пропозицію. Всі, хто бажає, протягом трьох днів роботи форуму зможуть особисто побачити і переконатися, як саме працює запропонований Президентом механізм здешевлення іпотеки. Єдині підходи, напрацьовані під час форуму, ми використаємо у своїй подальшій діяльності», – сказав Анатолій Близнюк.

Мінрегіон зібрав усіх причетних до вирішення житлової проблеми: забудовників, банкірів, соціально відповідальний бізнес та громадян. Працює консультаційне вікно соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло». Громадяни можуть безпосередньо отримати відповіді на всі питання, пов’язані з отриманням здешевленої іпотеки та умовами інших житлових програм, а також ознайомитись з пропозиціями забудовників країни.

Тим часом на 17 серпня вже 11675 громадян висловили бажання отримати здешевлену іпотеку. Забудовники пропонують для придбання 11872 квартири у 270 житлових будинках. З початку реалізації соціальної ініціативи Президента вже укладено 250 компенсаційних договорів, за останній тиждень їхня кількість збільшилася на 44 одиниці. За минулий тиждень банки видали 46 кредитів, загалом їх уже 248, і їхня кількість майже зрівнялася із кількістю компенсаційних договорів. Надані кредити профінансовані банками в обсязі 59,9 мільйона гривень.

У столиці з моменту старту програми укладено вже 86 договорів та надано стільки ж кредитів. За минулий тиждень нові договори уклали з 19 киянами та ще стільком же видали кредити. Бажання поліпшити житлові умови висловили 1366 жителів столиці.

Так виглядає кількість укладених договорів у розрізі регіонів: Київ – 86; Севастополь – 8; Харківська область – 21; Сумська область – 20; Полтавська область – 15; Хмельницька область – 13; Вінницька область – 12; Чернігівська область – 11; Волинська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Рівненська та Черкаська області – по 6; Івано-Франківська, Житомирська та Запорізька області – по 1 договору.

У Харківській області видано 21 кредит (на суму понад 4,5  млн. грн.), 19 кредитів у Сумській (2,9 млн. грн.), 15 у Полтавській (2,1 млн. грн.), 13 у Хмельницькій області, 12 у Вінницькій області, 11 у Чернігівській, у Севастополі – 8, по 6 у Волинській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Рівненській та Черкаській областях, у Донецькій, Івано-Франківській та Миколаївській областях – по 5, по 3 кредити в Автономній Республіці Крим та в Київській області, 2 – в Херсонській області, по 1 кредиту в рамках програми видали у Житомирській, Запорізькій та Чернівецькій областях.

На 17 серпня не укладено жодного договору та не видано жодного кредиту на Кіровоградщині, Луганщині, Тернопільщині.

Триває виконання інших програм, які реалізуються за державної підтримки в рамках соціальних ініціатив Президента України і спрямовані на забезпечення житлом різних категорій громадян. На сьогодні вже укладено 230 договорів на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості. Надано 171 пільговий кредит у рамках програми молодіжного житлового кредитування. Державною іпотечною установою профінансовано 537 кредитів.

Таким чином, разом за згаданими житловими програмами профінансовано придбання 1186 квартир, причому за останній тиждень ця кількість зросла на 70.

версія для друку