українська російська англійська
Вперше за 20 років поголів’я худоби почало збільшуватися завдяки держдотації
21.08.2012 | 12:57
Прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства

Державна фінансова дотація за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) набирає обертів. Протягом липня від господарів надійшло удвічі більше заявок, ніж у червні. Загалом, з початку дії програми надійшло понад 107,4 тис. заявок за збереження 152,5 тис. телят на понад 66,8 млн. грн. Це свідчить про успішність програми та дає упевненість в тому, що поголів’я ВРХ, уперше за два десятиріччя, буде зростати.

  Нагадаємо, дотація почала діяти в Україні з червня 2012 року і здійснюється в рамках бюджетної програми «Державна підтримка галузі тваринництва». За цей час кількість заявок від селян збільшилася з майже 2,5 тис. у травні до 152 тис. на сьогодні. Така популярність цієї програми зумовлена вигідними умовами, які пропонуються виробникам.

Так, цього року держава передбачила близько 1 млрд. грн. дотацій селянам за збереження молодняку великої рогатої худоби. За теля віком від 3 до 5 місяців селянин отримає 250 грн., віком від півроку і до 8 місяців – півтисячі, від 9 до 11 місяців – 750 грн. за голову, а від 12 до 15 – 1000 грн. Сума дотації не оподатковується. За наступні повні

3 міс. утримання такого молодняку господар зможе отримати наступні 250 грн. до досягнення твариною 15-місячного віку. 

Для залучення більшої кількості селян до участі в програмі, Уряд постійно її вдосконалює. Зокрема, з початку виплати дотації вік теля збільшився до 15 місяців, документи на молодняк приймаються щомісячно, а не щоквартально. Останнім нововведенням є те, що отримати державну підтримку можна не тільки за народжене у господарстві теля, але й за набуте внаслідок переміщення (придбане, подароване, обміняне тощо) та утримується протягом 3 місяців.

Виплата дотацій вигідна не тільки господарям, які отримують фінансову підтримку та прибуток, а також державі, оскільки упорядковується облік ВРХ, збільшується його поголів’я, а відповідно, кількість молока та м’яса, що надходить на ринок. Вже сьогодні можна побачити тенденцію до зростання поголівя ВРХ, чого не спостерігалося за останні 20 років. Ця тенденція особливо показова у господарствах населення. Завдяки поступовому нарощенню поголів’я можна досягти істотних результатів: за 5-7 років збільшити споживання м’яса населенням приблизно до 70-80 кг за рік, а також зменшити обсяги імпорту. Саме така позитивна динаміка і була головною метою програми.

У подальших планах Міністерства аграрної політики та продовольства - перевести програму на постійну основу. Це сприятиме не лише збільшенню поголів’я, а й можливості селянам створювати сімейні ферми. Це стало б поштовхом до масового кооперативного руху в Україні. А спрямування додаткових коштів у господарства населення сприятиме і соціально-економічному розвитку сільських територій.

 

 

 

версія для друку