українська російська англійська
На Закарпатті пройде унікальний міжнародний фестиваль телерадіопрограм для нацменшин
21.08.2012 | 17:04
Прес-служба Держкомтелерадіо

З 29 серпня по 2 вересня в Ужгороді відбудеться XIV Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край». Співзасновниками фестивалю є Держкомтелерадіо України, Закарпатська облдержадміністрація, Закарпатська облрада та Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, на базі якої і відбуватиметься цей захід.

Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм національних меншин «Мій рідний край» є унікальною подією як для України, так і для Європи. Його творчий конкурс включає документальні фільми, телевізійні і радіопрограми, які спрямовані на духовне відродження національних меншин, збереження їх культурних надбань і цінностей, пошук шляхів розв’язання проблем сьогодення етнічних спільнот, які проживають в  країнах-учасницях.

Міжнародне журі, у складі якого цього року будуть представники України, Угорщини, Словаччини, Румунії, Сербії, визначить найкращі телевізійні і радіороботи та переможців у номінаціях «Краща авторська робота», «Краща режисерська робота», «Краща операторська робота», «Краща звукорежисерська робота», «Краще музичне оформлення». Окрім того, за традицією будуть  присуджені приз глядацьких (слухацьких) симпатій та спеціальні призи.

Відчути атмосферу фестивалю та певною мірою стати його учасниками зможуть і телеглядачі телеканалу «Тиса-1» Закарпатської ОДТРК. На телеканалі в прямому ефірі транслюватимуться не лише урочисті відкриття та закриття XIV Міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», а й пройде телемарафон, під час якого учасники і гості фестивалю зможуть поспілкуватися з глядачами, транслюватимуться фільми-лауреати минулих років.

Однак фестиваль – це не лише конкурсна програма і напружена робота журі, а й ціла низка культурних заходів, в рамках яких учасники і гості зможуть поспілкуватися, поділитися досвідом під час майстер-класів і семінарів та дізнатися більше про Закарпаття. Відбудуться і традиційні дні національної культури, цього року він присвячуватиметься угорській культурі. Отже гості учасники та гості фестивалю зможуть побачити виставки художніх робіт, народних ремесел, виступи фольклорних колективів.

 

версія для друку