українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 22 серпня 2012 року
22.08.2012 | 10:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
Шановні члени Уряду

Шановні члени Уряду!

Шановні запрошені!

Післязавтра – День Незалежності України. Як наш народ зустрічає двадцять першу річницю народження держави?

Я переконаний, що з надією та оптимізмом. Насправді в цьому переконали люди, з якими я зустрічаюсь під час робочих поїздок країною.

Так, наприклад, вчора у Білій Церкві я спілкувався з людьми, в житті яких сталися добрі зміни. Військовослужбовці нарешті отримали від держави квартири. Молода сім’я за програмою доступного житла має свій дах над головою. Лікарі дитячої поліклініки будуть надавати допомогу в новому приміщенні європейського рівня -  приміщенні, обладнаному такою діагностичною апаратурою, про яку раніше лікарі тільки мріяли або бачили в Інтернеті.

Дороги полагодили – про все це дружно говорили всі мешканці Білої Церкви, з якими я спілкувався.

І так далі.

Водночас люди зверталися зі своїми проблемами, різними болючими питаннями. Я чудово знаю, як ще багато таких питань. Поки що, напевне,  більше, ніж вирішень. Але ми на тому шляху, який саме і спрямований на вирішення проблем наших людей. І люди це бачать. Хоча досі сумніваються, чи утримається в Україні той підйом, якого ми так важко досягли.

Це дуже серйозне питання, колеги. Вкотре доводиться повторити, що довіру до влади ми, на жаль, ще не повернули. Це зрозуміло. Тільки щоденною роботою, правильними і  справедливими рішеннями, після  поради з людьми можна повернути довіру. А для цього треба говорити правду і про позитивне, і про негаразди.

Як складається економічна ситуація? Попередня оцінка валового внутрішнього продукту України за січень-липень поточного року засвідчила зростання ВВП на два відсотки. Це непогано з огляду на кризу в Єврозоні – одному з основних наших ринків збуту.  Водночас, цього очевидно недостатньо для значного покращення життя в Україні.

 За даними Державної служби статистики, в липні, в порівнянні з червнем, промисловість дала продукції на 3% більше. Зростання відбулось в основному за рахунок видобувної промисловості та виробництва електроенергії.

Натомість, виявились проблеми у металургів та машинобудівників. Звертаю на це увагу керівників відповідних відомств і доручаю негайно запропонувати заходи підтримки цих галузей.

Ми повинні енергійно відкривати зовнішні ринки для наших товарів. І водночас відкривати можливості українського ринку для інвесторів з-за кордону. А також сприяти тому, щоб наші підприємства-експортери у важкий час знаходили замовлення на внутрішньому ринку.

А такі можливості насправді є навіть в умовах рецесії світової економіки.

Минулого тижня я зустрічався із спеціальним Уповноваженим Президента Республіки Корея Лі Дже О. Корейці пропонують інвестиції в нашу економіку і зацікавлені в активізації взаємної торгівлі. Корейський бізнес добре роздивився потенціал України. Корея готова взяти участь у спільному виробництві в Україні швидкісних поїздів, будівництві швидкісних залізниць, спорудженні терміналу скрапленого газу, у проектах в агропромисловому комплексі, проектах створення електронного врядування тощо.

На підйомі також наші торгово-економічні відносини з Китаєм, Бразилією, Індією. Я вимагаю надати особливу увагу в першу чергу економічним відносинам з країнами, які демонструють динамічний розвиток.

Шановні члени Уряду!

Минулого тижня я відвідав Національний Сорочинський ярмарок. З одного боку – це емоційно сильна фольклорна традиція, а з іншого  вже достатньо змістовний економічний захід. Сорочинський ярмарок має потенціал стати в один ряд з відомими у світі ярмарками. Потрібна сучасна інфраструктура і маркетинг. Міланський міжнародний ярмарок чи світовий ярмарок у Торонто також колись починались як продаж товарів місцевих майстрів. А сьогодні їх знає увесь світ.

Цього року у Великих Сорочинцях були понад 700 підприємств і народних умільців з України, Росії, Білорусі, Молдови, Грузії, Німеччини і Польщі. Ярмарок відвідали понад один мільйон людей. Це уже серйозний масштаб. Тому давайте цінувати і розвивати те, що у нас виходить добре.

І головне – вкладати у талановитих, обдарованих людей, давати їм максимальну свободу для реалізації і стимули для досягнення високих результатів. Насправді вони є: і в спорті, і в мистецтві, і в науці, і в бізнесі.

Ми раділи перемогам наших олімпійців. Скоро будемо вболівати за паралімпійців. Українка Марічка Яремчук дуже вдало виступила на Міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля-2012». Українська команда здобула на Міжнародній олімпіаді з хімії у Вашингтоні 1 золоту, 2 срібні та 1 бронзову медалі. На VI Міжнародній студентській олімпіаді з астрономії та астрофізики в Ріо-де-Жанейро наші студенти вибороли три призових місця і увійшли до десятки найсильніших команд.

Отримують визнання українські інженери і вчені. На наших підприємствах-лідерах, таких, як Новокраматорський машинобудівний завод, Турбоатом, Південний машинобудівний завод працівники вже отримують зарплату  близьку до європейського рівня та достойні соціальні пакети.

Уряд буде всіляко підтримувати такі тенденції. Зокрема, хочу поставити крапку в одному питанні. Державне замовлення у вищих навчальних закладах буде тільки збільшуватись. У першу чергу замовлення фахівців інженерних, природничих, технічних професій, для яких є робота. Робота, яка все краще буде оплачуватись.

Дякую за увагу.

версія для друку