українська російська англійська
МНС: Пожежна безпека освітніх закладів - пріоритетне завдання для відомства
22.08.2012 | 14:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Безпека навчально-освітніх закладів – одне з найважливіших завдань, поставлених Урядом перед Міністерством надзвичайних ситуацій. На цьому наголосив т.в.о. Міністра надзвичайних ситуацій  Віталій Бут у середу, 22 серпня, на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

Він нагадав, що підготовка шкіл до навчального року була темою розширеного засідання Уряду на минулому тижні. З початку року органами державного нагляду пожежної та техногенної безпеки здійснено перевірки 37 тис. об’єктів з постійним і тимчасовим перебуванням дітей, серед яких: 21 тис. навчальних закладів, 12,5 тис.  дошкільних закладів та близько 3 тис. об’єктів відпочинку та оздоровлення дітей.

За словами Віталія Бута, перевірками виявлено 662 тис. заходів протипожежного спрямування. «На сьогодні виконано 530 тис., а 132 тис. – залишаються невиконаними. Їх можна поділити на 4 категорії: відсутність у будівлях систем протипожежної автоматики, тобто систем раннього виявлення пожеж, недостатня кількість засобів пожежогасіння (їх не вистачає майже у 10 тис. приміщень), ремонт та заміна електрообладнання (зауваження до 4 тис. будівель) та вогнезахисна обробка (17,6 тис. об’єктів).

«Наразі на доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова розробляється  відповідна програма «Пожежна безпека дітям», яка буде містити заходи протипожежного спрямування. Сьогодні поставлене Прем’єр-міністром завдання – підійти системно до кожного об’єкта, а в нашій державі налічується майже 20 тис. шкіл, тому необхідно оцінити протипожежний стан кожної школи, кожного дитячого будинку й інших об’єктів перебування дітей. На кожен об’єкт у нас заведені відповідні паспорти, так звані наглядові справи.  Тобто у нас є по кожному об’єкту повна інформація і тепер треба підійти комплексно, виписати в програмі: що потрібно кожній школі з точки зору пожежної безпеки», - розповів т.в.о. Міністра надзвичайних ситуацій. Безумовно, зазначив він, у вирішенні цього питання необхідна допомога держави.

«Тому ми вирішили йти двома шляхами. На капітальні видатки залучити кошти держави. Це в першу чергу облаштування систем протипожежної автоматики у будинках,  де діти перебувають постійно, це дитячі будинки, інтернати, а потім перейти до шкіл. І друге, на наступному тижні відбудеться розширена нарада за участю МОЗу, держтехногенбезпеки, відповідних громадських організацій і підприємств, що працюють на ринку протипожежних послуг  для того, щоб вони також допомогли вирішити це питання», - повідомив він. За словами т.в.о.Міністра, найближчим часом буде здійснено підрахунок необхідних коштів на протипожежні заходи по кожному навчально-виховному об’єкту.

«Програма розрахована на декілька років, десь до 2014 року, ми сподіваємося, що ми значною мірою знімемо напругу у протипожежному захисті таких об’єктів. Сьогодні ми розуміємо, що необхідно забезпечити безпечне існування нашим дітям», - підсумував Віталій Бут. 

 

версія для друку