українська російська англійська
Названо переможців премії ім. Івана Франка у 2012 році
22.08.2012 | 16:27
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

У Держкомтелерадіо України відбулось засідання Комітету  з присудження премії ім. І. Франка в галузі інформаційної  діяльності. Всього  на здобуття премії цього року надійшло 43 матеріали від 36 авторів із 13 областей та регіонів України.

Лауреатом премії ім. Івана Франка у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» став Володимир Стадниченко за публіцистичну роботу  «Садівник щастя».

Ця фундаментальна праця присвячується великому мислителю Григорію Сковороді, його вченню про щастя людини. Світлий обрис мислителя влучно підкреслюють спогади людей, які обрали в житті сковородинський шлях.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогла авторська телепрограма Владислава Войцеховського «Формат 1:1 (формат один до одного») Дніпропетровської ОДТРК.

Програма присвячена річниці народження Т.Г. Шевченка. Автор та гості  намагаються осмислити вплив Кобзаря на формування сучасного українського суспільства. Фахівці різного профілю розглядають аспекти сучасного життя з точки зору суспільних цінностей. Влучні питання та оригінальні коментарі ведучого, його обізнаність в темі роблять програму динамічною і подекуди несподіваною.

На думку експертів та членів журі, це приклад того, як стислими виразними засобами і за обмежені кошти зробити дійсно глибинну за змістом програму, яка примушує глядача думати, аналізувати, робити висновки.

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» премію присуджено творчому колективу Національної Радіокомпанії України (автор Віктор Цвіліховський, режисер Вадим Колосок, продюсери Геннадій Ракуленко, Євгенія Калайда, ведучий Роман Коляда) за цикл радіпрограм «20 миттєвостей Незалежності».

У програмі фахово та всебічно осягнуто весь період новітньої історії країни, головні процеси державотворення, долі відомих особистостей і звичайних громадян в розбудові країни, підкреслено важливість консолідації суспільства в ім’я процвітання держави і добробуту українського народу.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено  головному редактору газети «Запорізька правда» Аллі Кобинець за монографію «Газета «Громадська думка»/«Рада» (1905-1914 рр.): утвердження національної ідеї на тлі доби». В основу видання покладений аналіз першої україномовної газети «Громадська думка» /«Рада»,  яка щоденно виходила у Києві у 1905-1914 роках. Газета, незважаючи на всі складнощі, пов’язані із перебуванням території України у складі тодішньої  Російської імперії, відстоювала позиції української державності. Її друковане слово доходило і до поселення українців у Сибіру та на Далекому Сході і  Заході України.

Нагадаємо, що за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів постановою Кабінету Міністрів України в 2003 році було встановлено премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Премія присуджується щорічно в чотирьох номінаціях у розмірі дві тисячі гривень кожна.

На здобуття премії подаються нові оригінальні твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Присудження премії відбувається традиційно напередодні дня народження Івана Франка  - 27 серпня.

 

версія для друку