українська російська англійська
Дніпропетровська офтальмологічна лікарня отримала високотехнологічне діагностичне обладнання
23.08.2012 | 11:35
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

За підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня протягом 2010-2012 років отримала нове високотехнологічне діагностичне обладнання вартістю близько 3 млн. грн. Воно дозволило суттєво прискорити швидкість діагностування пацієнтів лікарні та підвищити якість надання медичних послуг людям із захворюваннями очей.

Зокрема, на кошти з обласного бюджету для Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні (КЗ «ДОКОЛ») були придбані  комп’ютерний аналізатор поля зору, автоматичний проектор знаків, кисневий вологовідокремлювач, система інтенсивної терапії для новонароджених та ін. З державного бюджету було профінансовано придбання ретинальної камери для раннього виявлення уражень сітківки новонароджених, апарату штучної вентиляції легенів та апарату для анестезії.

Високотехнологічне обладнання дозволяє  лікарям КЗ “ДОКОЛ” за 1,5 — 2 години поставити діагноз будь-якої складності. До 2010 року на ці заходи витрачалося близько 2 — 3 днів. Наразі завдяки пришвидшенню діагностування поліклінічне відділення Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні приймає удвічі більше пацієнтів, ніж два роки тому. Консультативно-діагностичний прийом у 2010 році пройшли 22,7 тис. пацієнтів, у 2011 — майже 40,5 тис. За 7 місяців поточного року цей показник становить близько 20,5 тис. пацієнтів.

«Завдяки наявності сучасного медичного обладнання в поліклінічному відділенні впроваджена принципово нова схема амбулаторного прийому та проведення діагностики пацієнтів. Наразі вона успішно застосовується на рівні світових стандартів. Введено в роботу електрону систему обліку даних пацієнтів. Це дозволило значно прискорити прийом хворих та максимально використовувати можливості офтальмологічного  діагностичного обладнання», - сказав  директор Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк.

У рамках модернізації охорони здоров'я Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня відноситься до медичних закладів третинного (найвищого) рівня. Сюди  потрапляють пацієнти з найважчими випадками захворювань очей. У КЗ “ДОКОЛ” впроваджені високотехнологічні методики, розроблені лікарями цього медичного закладу та провідними офтальмологами світу. Наразі час перебування прооперованих пацієнтів у стаціонарі в середньому складає близько 5,5 днів (раніше цей показник складав майже 8 днів). Скоротився також середній час перебування пацієнтів на лікуванні у стаціонарі з 11 до 7,8 днів (у середньому по країні цей показник складає близько 8,5 днів).

У Дніпропетровській обласній клінічній офтальмологічній лікарні функціонує дитяче відділення. У ньому надається спеціалізована допомога дітям від народження до 18 років. Відділення оснащене найсучаснішим офтальмологічним обладнанням, що дозволяє на рівні світових стандартів виконувати операції при травмах ока, відшаруванні сітківки, глаукомі, катаракті, далекозорості тощо.

За  2011 рік у дитячому відділенні проліковано 1512 дітей, за 7 місяців 2012 року - 900 дітей.

У 2011 році у Дніпропетровській обласній клінічній офтальмологічній лікарні було виконано більш ніж 5 тис операцій, 609 з яких – дитячі. Протягом 2012 року вже виконано майже 3,5 тис операцій, у тому числі 442 операції дітям.

 

 

 

версія для друку