українська російська англійська
Мінфін забезпечує своєчасне фінансування соцгарантій, передбачених Держбюджетом
23.08.2012 | 15:29
Прес-служба Міністерства фінансів

Для забезпечення фінансування соціального захисту громадян у 2012 році Уряд здійснив низку заходів щодо підвищення основних соціальних стандартів та зростання базового соціального стандартупрожиткового мінімуму, на підставі якого визначаються державні соціальні гарантії.

У свою чергу, Міністерством фінансів України забезпечується своєчасне і в повному обсязі фінансування соціальних виплат, передбачених державним бюджетом поточного року.

Так, протягом січня-липня 2012 року на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям, яка фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету, було спрямовано 18,3 млрд. грн., що становить 100% до плану на січень-липень поточного року та в повній мірі відповідає обсягу фактичних нарахувань допомоги за цей період.

Також у 2012 році для тих категорій громадян, які є найбільш соціально вразливими і незахищеними (сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, ветеранів війни і праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін.) підвищено та забезпечується надання державних соціальних гарантій.

Станом на 31.07.2012 з державного бюджету місцевим бюджетам перераховано субвенцію на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 4557,8 млн.грн. та субвенцію на надання пільг з послуг зв’язку; інших, передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 981,4 млн.гривень.

У 2012 році продовжено забезпечення житлом за рахунок коштів державного бюджету ветеранів війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» (зі змінами) передбачені видатки на забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. При цьому, видатки на ці цілі суттєво збільшено в порівнянні з минулим роком.

На кінець липня поточного року видатки на забезпечення житлом профінансовані Мінрегіону в сумі 0,8 млн.грн. (для погашення бюджетної кредиторської заборгованості, яка виникла станом на 1 січня 2012 року) та МНС в сумі 64,4 млн.грн. (для придбання житла громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).

 

версія для друку