українська російська англійська
Микола Азаров наголошує: програма "Доступне житло" надійна і довготривала
23.08.2012 | 17:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Реалізуючи програму «Доступне житло», Уряд вперше за часи незалежності забезпечив взаємовигідні тристоронні можливості для громадян, будівельних компаній і фінансових установ.  На цьому Прем'єр-міністр України Микола Азаров наголосив сьогодні за результатами відвідання виставкового форуму «Доступне житло: від держави для людини, від ідеї до квартири» в Українському домі.

«У програми «Доступне житло» все більше прихильників, оскільки – це в інтересах і самих будівельних компаній, і фінансових установ, і громадян», - сказав Глава Уряду, додавши, що  вперше за часи незалежності в Україні з боку держави на законодавчому рівні надано гарантії на дуже привабливі умови житлової програми, і вперше будівельні компанії отримують можливість працювати стабільно, беручи участь у державних програмах. «Вперше у трьох сторін з’явилися взаємні довгострокові інтереси», - підкреслив Микола Азаров, зауваживши, що розвиток будівництва сприяє економічному зростанню країни та покращенню умов життя громадян.

Тому, за його словами, Уряд докладатиме зусиль для поширення програм доступного житла далі у регіони. При цьому він висловив переконання у завершенні найближчим часом робіт на різних «заморожених» будівельних  об’єктах.

Водночас Глава Уряду запевнив обережних громадян, які  не наважуються укласти кредитні договори за програмою здешевлення, що державна програма «Доступне житло» - надійна і довготермінова. «Вартість цієї програми для держави – 1 млрд. грн., а державний бюджет на наступний рік – майже 500 млрд. грн. То чи можуть виникати у когось сумніви, що держава не зможе профінансувати 1 млрд. грн. з 500 млрд. грн.?», - сказав Микола Азаров.

Він наголосив, що Уряд забезпечив для програми найвигідніші пільгові умови для громадян, можливі на сьогодні: «25% початкового внеску, кредит на 15 років під 3% річних».

 

Нагадаємо, що на сьогодні вже понад 12 тис. громадян висловили бажання взяти участь у програмі «Доступне житло». Будівельники пропонують для придбання 12674 квартири у 285 житлових будинках. З початку реалізації соціальної ініціативи Президента вже укладено 296 компенсаційних договорів. За минулий тиждень банки видали 46 кредитів (загалом їх уже 294), їхня кількість майже зрівнялася із кількістю компенсаційних договорів. Надані кредити профінансовані банками в обсязі 70,1 мільйонів гривень.

15 серпня Уряд вдосконалив Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів. Платоспроможність позичальника тепер визначатиметься з урахуванням доходів його поручителів. Також знята верхня межа площі та вартості житла. Метою нововведень є більша конкретизація вимог Порядку, а також збільшення пропозиції житла для громадян.

Механізм здешевлення іпотечних кредитів вартістю не більше 16% річних, наданих на строк до 15 років в гривні, передбачає часткову компенсацію позичальнику фактично сплачених відсотків до рівня 3%, решту – компенсує держава.

Також триває виконання інших програм, які реалізуються за державної підтримки в рамках соціальних ініціатив Президента України і спрямовані на забезпечення житлом різних категорій громадян. На сьогодні вже укладені 230 договорів на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості. Наданий 171 пільговий кредит у рамках програми молодіжного житлового кредитування. Державною іпотечною установою профінансовані 537 кредитів. Таким чином, разом по згаданих житлових програмах покращили свої житлові умови 1232 сімї.

 

версія для друку