українська російська англійська
Розроблено програму розвитку Придунав'я
24.08.2012 | 09:39
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Спеціально створена при Міністерстві інфраструктури України Координаційна рада продовжує працювати над питаннями забезпечення стабільного розвитку підприємств морегосподарського комплексу Придунав’я. На черговому засіданні ради, яке пройшло нещодавно у м. Ізмаїл, фахівцями Мінінфраструктури, керівниками та провідними фахівцями дунайських портів та пароплавства, представниками Укрзалізниці, а також органів місцевої влади та самоврядування обговорено можливі пріоритетні шляхи підвищення ефективності роботи морегосподарських підприємств регіону.

У рамках засідання розглянуто питання можливості та доцільності створення на базі трьох морських портів регіону – Ізмаїльського, Ренійського, Усть-Дунайського, – та Дунайського пароплавства об’єднання підприємств, зокрема у формі концерну. Відповідний проект «Пріоритетний розвиток Придунав’я» представив на розгляд членів Координаційної ради начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської обласної державної адміністрації Олександр Ілько. Зазначений економічний експеримент спрямований, у першу чергу, на забезпечення максимально ефективного об’єднання виробничих потужностей підприємств. Позиція Координаційної ради така: підприємства мають відійти від політики конкурування між собою за вантаж та, натомість, стати на шлях вироблення єдиного узгодженого курсу у розвитку своєї діяльності – незалежного від того, у якій організаційно-правовій формі вони при цьому функціонуватимуть (як окремі підприємства, чи у складі певного об’єднання).

Розглянуто питання і підвищення конкурентоспроможності українських дунайських портів та пароплавства. Одна з важливих складових роботи в зазначеному напрямку – вдосконалення тарифної політики у регіоні. Порти та пароплавство представили на розгляд Координаційної ради свої пропозиції щодо встановлення особливих пільгових тарифів на портові збори та акордні ставки на переробку вантажів у портах. Після їх належного опрацювання, узгодженні пропозиції будуть надані на розгляд Тарифній комісії Мінінфраструктури.

Серед організаційних питань, піднятих на засіданні – розробка Регламенту Координаційної ради, включення до її складу нових членів. Зокрема, за результатами засідання склад Координаційної ради поповнився ще одним новим учасником – тепер над питаннями розвитку морегосподарських підприємств Дунайського регіону разом з іншими працюватиме і Голова ренійської районної державної адміністрації, депутат Одеської обласної ради, голова постійної комісії Одеської обласної ради з питань морегосподарського комплексу Дмитро Макосій. Зазначену пропозицію усі присутні підтримали одноголосно.

 

 

версія для друку