українська російська англійська
М.Присяжнюк: Розвиток сільгоспкооперативів забезпечить створення нових робочих місць на селі
27.08.2012 | 15:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Розвиток кооперативного руху має стати ефективним механізмом згуртування селян та дати можливість вирішити цілу низку соціально-економічних проблем на селі. Зокрема, у сільгоспкооперативах будуть створюватися нові робочі місця, що значно зменшить відтік працездатного населення до міст та забезпечить достойний рівень життя. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сьогодні ми можемо спостерігати, як сільські мешканці у пошуку кращого життя виїжджають до міст, не розуміючи, що навіть у сільській місцевості можна створити комфортні економічні та соціальні умови проживання. Виходом з цієї ситуації має стати потужний кооперативний рух, який наразі популяризує Міністерство», - зазначив Міністр.  

На переконання Миколи Присяжнюка, першим кроком до формування кооперативів мають стати сімейні ферми. Наразі держава активно підтримує їх створення. Зокрема, щоб зацікавити селян займатися молочним скотарством, їм виплачуються дотації за збереження молодняку ВРХ.

«Ми намагаємося показати, що сільське господарство, і зокрема кооперативи, - це прибуткова справа і, щоб нею почали займатися, держава створює всі умовинадає дотації, компенсації тощо. Міністерство розробило проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» та до деяких інших законодавчих актів України. Вони створять надійне підґрунтя для розвитку кооперативного руху», - підкреслив керівник відомства.

Міністр зауважив, що кооперативи зможуть забезпечити вихід сільгосппродукції на організований ринок та збільшити прибутки їх членів, а це, відповідно, дасть можливість створювати додаткові робочі місця.

«Процес виробництва сільгосппродукції у кооперативі потребує великої кількості фахівцівхто буде виробляти, вирощувати, слідкувати за якістю, реалізовувати тощо. Тож питання про безробіття у сільській місцевості, де діє кооператив, може не виникати», - зауважив Міністр.

Також він підкреслив, що за рахунок розбудови кооперативу будуть покращуватися умови проживання в селах.

«Кошти, які з’являться завдяки роботі кооперативів, будуть також спрямовані на розбудову соціальних об’єктів у сільській місцевості», - зауважив Микола Присяжнюк. 

 

версія для друку