українська російська англійська
В оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти Волині інвестовано понад 180 млн. грн.
27.08.2012 | 17:23
ВОЛИНСЬКА ОДА

В оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти Волині інвестовано понад 180 млн. грн. Про це повідомив начальник управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Олександр Хомич під час підсумкової обласної конференції освітян, на якій підбито підсумки роботи та визначено завдання на новий навчальний рік.

Зокрема, фахівець відзначив, що впродовж минулого навчального року освітяни краю працювали за  новими програмами: розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року, розвитку дошкільної освіти області на 2011-2017 роки та професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки.

У дошкільній освіті вперше за роки незалежності відкрито за рік 1400 додаткових місць. Введено в дію три новобудови: ДНЗ с. Жидичин Ківерцівського району, ДНЗ №40 м. Луцька та дошкільний навчальний заклад у складі НВК у с. Мельники Шацького району. Загалом на території Волині функціонує 403 ДНЗ та 48 НВК, в яких здобувають освіту 33180 дітей віком від 1 до 6 років. Втім до цього часу садочки переповнені: на 100 місць виховується 126 дітей. Разом зі збільшенням народжуваності на Волині це стимулює освітян до відкриття нових груп у наступних роках.

Найчисельнішою складової галузі є загальна середня освіта. У 2011-2012 навчальному році працювало 776 шкіл, де навчалось понад 124 тисячі школярів, з яких 10387 – випускники, які зарекомендували свої знання під час зовнішнього незалежного оцінювання. Лише 6,9% волинських випускників не отримали права навчатись у ВНЗ, що є найнижчим показником серед областей України та другим після Києва.

Семеро слухачів Малої академії наук, за результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт стали стипендіатами Президента України.

Мережа професійно-технічної освіти упродовж останніх років не змінювалась і, в основному, відповідає вимогам часу та задовольняє потреби ринку праці регіону в кваліфікованих працівниках. Освітні послуги надають 19 закладів державної форми, 3 підпорядковані ВНЗ та 38 - І атестаційного рівня. У 2012 році профнавчанням було охоплено майже 10 тис осіб. Найбільше випускників здобувають професії для промисловості, АПК, будівельної галузі, транспорту та сфер послуг, торгівлі та громадського харчування.

Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук присутній на заході відзначив, що навчальний рік, який минув, був хорошим для Волині: «Торік ми діяли фрагментами. Вже у 2012-му сформовано загальну систему раціонального та відповідального ставлення до освіти. У школи, дошкільні навчальні заклади інвестовано не один десяток мільйонів гривень. У кожному місті та районі до нового навчального року зроблено величезні роботи. Сподіваюся, покращення матеріальних умов та комфорт у закладах переросте у повну самореалізацію педагогів та якість знань дітей».

 

 

 

версія для друку