українська російська англійська
Заклади освіти при установах виконання покарань та слідчих ізоляторах готові до навчального року
28.08.2012 | 11:07
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СЛУЖБИ

Загальноосвітні навчальні заклади при установах виконання покарань  та слідчих ізоляторах готові до початку нового навчального року. Про це повідомив начальник відділу соціально-виховної та психологічної роботи з засудженими Державної пенітенціарної служби України Віталій Хведчук.

На сьогодні в установах ДПтС України 14,5 тисячі засуджених не мають  середньої освіти. Серед них: 10499 – не мають повної загальної середньої освіти;  3422 – не мають базової середньої освіти; 400 – на мають початкової середньої освіти; 193 – неписемні.

Для таких засуджених адміністраціями установ створюються необхідні умови для загальноосвітнього навчання. 

На початок нового 2012/2013 навчального року в установах ДПтС України створено: 58 – вечірніх (середніх) шкіл;  75 – класів (груп) з вечірньою формою навчання; 18 – навчально-консультаційних пунктів; 8 – середніх загальноосвітніх шкіл ІІ-ІІІ ступеню, які функціонують при виховних колоніях.

Водночас вживаються заходи щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів необхідним канцелярським приладдям та придбання обладнання довгострокового користування для учнів-засуджених. Так, до початку нового навчального року обладнано 585 навчальних класів, з них 468 – як предметні кабінети.

Загальний бібліотечний фонд загальноосвітніх навчальних закладів при установах ДПтС України складає 652,4 тис. примірників книг, з них: 186,9 тис. – підручники. Протягом 2012 року бібліотечний фонд було поповнено на      22,2 тис. примірників книг. Загалом,  на одного учня припадає 13 підручників та 31 примірник художньої літератури. 

Підбиваючи підсумки  минулого навчального року, Віталій Хведчук зазначив, що  робота, яка проводиться в загальноосвітніх закладах установ виконання покарань приносить свої позитивні результати. У 2012 році 220 засуджених пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, продемонструвавши високі результати.  На даний час у вищих навчальних закладах за заочною (дистанційною) формою навчається 77 осіб, з яких 15 засуджених неповнолітніх. Рік тому таких «студентів» було 58.

версія для друку