українська російська англійська
Дмитро Табачник: Ми готові до впровадження нового стандарту початкової школи
28.08.2012 | 19:15
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

МОНмолодьспорту готове до впровадження нового стандарту початкової школи. Про це Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив під час своєї доповіді на Колегії МОНмолодьспорту, яка пройшла 28 серпня 2012 року.

У заході взяли участь члени Колегії на чолі з Міністром, освітяни з усіх регіонів України та представники засобів масової інформації. Засідання було присвячене питанням стану готовності навчальних закладів до нового навчального року та особливості впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти починаючи з 1 вересня поточного року.

Нагадаємо, 20 квітня 2011 року Кабінет Міністрів України затвердив новий Державний стандарт початкової загальної освіти, розроблений із урахуванням кращого вітчизняного і зарубіжного досвіду та спрямований на впровадження інноваційних реформ у початкову освіту задля її модернізування згідно з вимогами сучасності.

Рішучим кроком стало впровадження в новому стандарті інформаційно-комунікаційних технологій. Відповідно до нового Державного стандарту, всі учні початкової школи, починаючи з 2 класу, почнуть освоювати та використовувати їх в практичній діяльності. «Переконані – це дасть можливість вивести нашу країну з останніх місць у використанні ІКТ у європейські та світові лідери», - повідомив Дмитро Табачник.

Ще одна особливість стандарту – введення нових програм вивчення іноземних мов, згідно з якими учні в усіх школах України з першого класу почнуть вивчати одну іноземну мову, а починаючи з пятого класу – другу. Окрім цього, буде можливість для учнів старшої школи за власним бажанням слухати ряд предметів іноземною мовою. Як розповів Міністр, освітній департамент Ради Європи ознайомився з новими програмами, назвавши їх «лінгвістичною революцією».

Утім, за словами Дмитра Табачника, найголовніше завдання нового стандарту – нормалізація стану здоровя учнів навчальних закладів України. «Слід змінити всю організацію життєдіяльності дітей в школі, створити в ній емоційний і фізичний комфорт. Кожен урок, відповідно до нового стандарту, мусить мати дві фізичні паузи, а всі вимоги медиків мають виконуватися», - пояснив Міністр.

версія для друку