українська російська англійська
Микола Азаров: Необхідний для промисловості і теплоенергетики газ вироблятиметься з вугілля
29.08.2012 | 11:39
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Необхідний для промисловості і теплоенергетики газ буде вироблятися з вугілля. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 29 серпня 2012 року.

Глава Уряду зазначив, що нещодавно підписано Протокол про співробітництво з Державним банком розвитку Китайської Народної Республіки щодо відкриття спеціальної кредитної лінії та залучення кредитних ресурсів під державні гарантії на загальну суму більше трьох з половиною мільярдів доларів США для реалізації проектів газифікації вугілля.

«Тобто необхідний для промисловості і теплоенергетики газ буде вироблятися з вугілля, - сказав Микола Азаров. - Водночас застарілі теплоагрегати ми будемо замінювати на високотехнологічні, які гранично ефективно і без шкоди для екології спалюють вугілля».

Внаслідок реалізації тільки перших 5 проектів в рамках цієї угоди уже в найближчі роки   очікується принципове посилення енергетичної безпеки держави, подальше зменшення імпорту природного газу більше ніж на 3 мільярди кубічних метрів; економія щорічно в середньому до 1 мільярда 200 мільйонів доларів США та до 150 мільйонів гривень бюджетних видатків, оскільки зменшиться відшкодування вартості газу на виробництво теплової енергії для населення. Також очікується забезпечення стабільного ринку збуту для вітчизняних вугледобувних підприємств обсягом до 10 мільйонів тонн рядового вугілля щорічно, окрім цього - створення до 15 тисяч нових робочих місць та збереження тих робочих місць, які є на вугледобувних підприємствах і об’єктах теплоенергетики.

версія для друку