українська російська англійська
Микола Азаров: Відновлення вугільної галузі вже почалося
29.08.2012 | 11:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Відновлення вугільної галузі вже почалося. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 29 серпня 2012 року.

За 7 місяців поточного року шахтарі України видобули понад 50 млн. тонн вугілля, що перевищує відповідний показник 2011 р. на 2,5 млн. тонн, або на 6 відсотків.

«Отже, сторінку, на якій писалося про безперспективність української вугільної галузі, треба перегорнути», - сказав Микола Азаров.

За словами Глави Уряду, нову сторінку треба почати писати з визнання того факту, що сьогодні ми «допрацьовуємо» пласти, розвідані й освоєні ще за радянських часів.

«Готувати до експлуатації нові поклади, а тим більше  будувати нові шахти – справа дуже дорога і у часі займає десятиріччя. Але це треба робити, з огляду на перспективи», - сказав Микола Азаров.

При цьому Прем’єр-міністр додав, що в перспективи вугільної промисловості України повірили китайські інвестори, тож «треба створити стимули й умови, щоб повірили й інші».

«Вугільна промисловість України має стати гарантованою базою енергетичного балансу країни», - підкреслив Глава Уряду

Прем’єр-міністр доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості скласти «дорожню карту» розвитку вітчизняної вугільної промисловості до 2030 року. При цьому він наголосив, що важливою складовою цього стратегічного проекту має бути соціальний розвиток територій, на яких працюють вуглевидобувні підприємства. Аби підійти комплексно до питання, зокрема врахувати демографічні чинники, Микола Азаров доручив долучитися до цієї роботи також Міністерству соціальної політики та запропонував це Національній академії наук.

 

версія для друку