українська російська англійська
У кіровоградських школах встановлюють вентиляційні системи і спеціальні провітрювачі
29.08.2012 | 12:54
Кіровоградська ОДА

У кіровоградських школах встановлюють вентиляційні системи і спеціальні провітрювачі. Встановлення обладнання здійснюватиметься у рамках реалізації обласного проекту «Стоп радон». Усі раніше проведені дослідження і нинішні антирадонові заходи виконуються за рахунок спонсорських коштів. Про це повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кіровоградської облдержадміністрації Володимир Жук.

Він нагадав, що на першому етапі проекту було обстежено більше тисячі соціальних об’єктів, у 349 закладах зафіксовано перевищення концентрації радону – це здебільшого школи і дитячі садочки, але є і три лікарні.

Посадовець детально розповів про пристрої, що використовуватимуться. Спеціальні індивідуальні провітрювачі вітчизняного виробництва обрані недаремно – вони економні і ефективні. Промислові ж системи кондиціонуваннязанадто дорогі і процедура їх встановлення потребує кілька місяців. А без вентиляції зараз перебувають 70% закладів від обстежених об’єктів. Провітрювачі встановлюватимуть у зовнішніх стінах приміщень близько до підлоги, вони здатні пропускати крізь себе до 50 кубів повітря за годину, відтак клас середнього розміру повністю буде провітрений максимум за три години.

Планується, що до 15 жовтня роботи з встановлення вентиляційних пристроїв будуть завершені, а вже у листопаді-грудні спеціалісти проведуть повторні заміри рівня радону.

версія для друку