українська російська англійська
Міноборони: Розроблення нових видів озброєння та їх впровадження мають відбуватися комплексно
29.08.2012 | 14:23
Прес-служба Міністерства оборони

Міністерство оборони активно працює у напрямі створення єдиної та чіткої  вертикалі прийняття рішень щодо розроблення зброї та військової техніки, прийняття їх на озброєння, організації серійного виробництва та ремонту. Про це 29 серпня повідомив заступник Міністра оборони України – керівник апарату Володимир Можаровський під час брифінгу «Урядові заходи щодо відновлення стану технічної готовності озброєння та військової техніки у 2012 році», який відбувся у Кабінеті Міністрів України.

«Вирішення проблем відновлення технічного стану озброєння та військової техніки Збройних Сил України необхідно розглядати у комплексі з питаннями розвитку оборонно-промислового комплексу України», - висловив переконання Володимир Можаровський.

Він також нагадав, що відповідно до Указу Президента України утворено Комітет з реформування і розвитку Збройних Сил України та оборонно-промислового комплексу, а постановою Кабінету Міністрів України створено Міжвідомчу комісію з реструктуризації підприємств ОПК під головуванням Міністра оборони України.

«Міністерство оборони спільно з Мінекономрозвитку та концерном «Укроборонпром» зараз активно напрацьовує нормативно-законодавчу базу, яка забезпечить створення єдиної та чіткої  вертикалі прийняття рішень щодо розроблення зброї та військової техніки, прийняття їх на озброєння, організації серійного виробництва та ремонту», - повідомив Володимир Можаровський.

Крім того, розпочато заходи щодо реструктуризації підприємств та реформування оборонного-промислового комплексу під потреби Збройних Сил України. Одним із напрямів такого реформування є створення вертикально-інтегрованих виробничих комплексів за видами озброєння.

Так, створення державним концерном «Укроборонпром» на базі держпідприємства  «Укроборонсервіс» виробничого комплексу «Центр озброєння та військової техніки» дасть можливість оптимізувати організацію ремонту систем озброєння протиповітряної оборони.

«Така робота вже розпочалася. Крім того, Міністерство оборони продовжує пошук нових підходів до організації обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки, - зазначив заступник глави оборонного відомства. - Відпрацьовується питання щодо впровадження у Збройних Силах системи сервісного обслуговування та ремонту озброєння і військової техніки за територіальним принципом».

Зокрема, на базі підприємств «Укроборонпрому» буде створена мережа сервісних центрів, які забезпечать надання комплексу послуг від обслуговування до ремонту та утилізації основних зразків озброєння і військової техніки.

 

версія для друку