українська російська англійська
В.Каськів: Україна знаходиться на відстані двох років до своєї енергетичної незалежності
29.08.2012 | 19:30
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

«Прем’єр-міністр України підписав Розпорядження про затвердження попереднього техніко-економічного обґрунтування Національного проекту «LNG-термінал». Цим рішенням КМУ затверджено всі економічні показники, календарний план-графік та організаційна модель проекту, - про це повідомив Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів. - Це означає, що Україна знаходиться на відстані 2-х років до своєї енергетичної незалежності».

За результатами розробленого ТЕО Національного проекту «LNG термінал» визначено загальну вартість проекту, що складає 969 млн. євро.

Голова Держінвестпроекту також зазначив, що технологічна частина проекту буде реалізовуватися за інвестиційні кошти, а частка держави в статутному капіталі складе 25%, при фактичних державних затратах 7,5%.

«Зараз ми, за підтримки Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка, розпочинаємо наступний етап – підготовку до інвестиційного конкурсу будівництва технологічної частини НП «LNG-термінал, – повідомив Владислав Каськів. – Ми плануємо запросити керівників усіх зацікавлених світових компаній на розширену презентацію енергетичної стратегії України, що відбудеться 13–16 вересня у Ялті».

За словами Голови Координаційної Ради Національного проекту "LNG-Термінал" Віталія Дем'янюка, інвестори оперативно відреагували на таке рішення Уряду України.

«Прийняття попереднього техніко-економічного обґрунтування – це позитивний сигнал для інвесторів: адже таким чином Кабінет Міністрів України підтримує лінію на диверсифікацію джерел газопостачання, а також розвиток інфраструктури в Україні. Оскільки окрім затвердження попереднього ТЕО, розпорядження КМУ містить низку положень про розвиток супутньої інфраструктури.” – зазначив В. Дем'янюк.

Проект вже викликає жвавий інтерес з боку потенційних інвесторів – близько 10 світових компаній із США, Іспанії, Португалії, Бразилії, Японії, Катару, Кореї висловили своє зацікавлення.

Як повідомлялось раніше, будівництво LNG-терміналу загальною потужністю у 10 мільярдів кубічних метрів на рік планується реалізовувати в дві черги. Перша черга - шляхом використання FSRU-технологій, друга частина – шляхом будівництва наземного терміналу, який буде включати в себе 3 ємності: кожна по 180 тисяч кубічних метрів скрапленого газу. Перший етап реалізації цього проекту планується завершити до січня  у 2015 року.

версія для друку