українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд підвищить закупівельні ціни на молоко і наведе порядок на ринку молокопродуктів
30.08.2012 | 09:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

За ініціативою Прем'єр-міністра Миколи Азарова Кабінет Міністрів встановив мінімально допустимий рівень закупівельної ціни на молоко у населення на рівні 2,20 грн., без урахування ПДВ. Прем'єр-міністр назвав неприпустимою ситуацію, коли в цілому ряді областей країни молоко у населення закуповується за ціною 1,6-1,8 грн. «До 70% молока в країні виробляється приватними сільгоспвиробниками, яких необхідно захистити від різних спекулянтів, які закуповують молоко за штучно заниженими цінами», - підкреслив Микола Азаров.

Крім того, Микола Азаров вважає за необхідне переглянути вимоги технічних регламентів на молоко, що закуповується для шкіл, дитячих установ, лікарень. «Окремо хочу звернути увагу на важливість посилення контролю за якістю молочних продуктів, які надходять у дитячі садки, школи та лікарні», - підкреслив Прем'єр-міністр.

Прем'єр-міністр також доручив Мінагрополітики до кінця серпня розробити і внести на розгляд Кабінету Міністрів проект закону, який зобов'яже переробників молока розміщувати на упаковках молочних продуктів, вироблених з додаванням замінників молочних інгредієнтів, напис «із замінниками молочних інгредієнтів». Використання в назві таких продуктів похідних від традиційних назв - «сирок», «сметанка» тощо - пропонується заборонити. Проект закону має передбачати, що молочна продукція, виготовлена з використанням замінників, буде розміщуватися на окремих полицях і стелажах та спеціально позначатися.

На думку Прем'єр-міністра, такий закон в першу чергу захистить права споживачів, дозволить їм легко відрізняти натуральні молочні продукти від продуктів, виготовлених з використанням замінників, а також підтримає сумлінних вітчизняних виробників та переробників молока.

 

версія для друку