українська російська англійська
Затверджено нову редакцію Технічного регламенту безпеки низьковольтного електрообладнання
30.08.2012 | 10:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів прийняв рішення про затвердження нової редакції Технічного регламенту безпеки низьковольтного електричного обладнання. Відповідну постанову, розроблену Мінекономрозвитку, прийнято 29 серпня 2012 року на засіданні Уряду.

Метою даного документа є затвердження у новій редакції Технічного регламенту безпеки низьковольтного електричного обладнання та гармонізація його вимог з Директивою Європейського парламенту та Ради 2006/95/ЄС від 12.12.2006 року про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно електричного обладнання, призначеного для застосування в певних діапазонах напруги.

Новою редакцією проекту Технічного регламенту приведено у відповідність до Директив ЄС визначення терміну «низьковольтне електричне обладнання», а також положення щодо введення електрообладнання в обіг.

Крім того, до чинної редакції Технічного регламенту включено положення, котрі не є предметом правового регулювання Технічного регламенту, а саме щодо визначення повноважень органів державного ринкового нагляду, вимог до рішення, прийнятого цими органами, та їх подальших дій. Зазначені положення виключені із нової редакції проекту Технічного регламенту, оскільки Технічний регламент визначає вимоги до безпечності низьковольтного обладнання, процедури оцінки відповідності та порядок їх застосування, а правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції на даний час регулюються Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Впровадження положень проекту постанови сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу, а також покращенню умов роботи суб’єктів господарювання завдяки зростанню обсягів виробництва продукції, конкурентоспроможної на світових ринках.

версія для друку