українська російська англійська
Міноборони: Військова авіація отримала друге дихання
30.08.2012 | 10:43
Прес-служба Міністерства оборони

У 2012 році вдалося подолати негативні тенденції зі справністю авіаційної техніки Повітряних Сил Збройних Сил України та отримати вперше за останні роки зростання її справності. Таким чином військова авіація отримала друге дихання. Про це заявив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Юрій Байдак.

Переважна кількість бойових літаків та інших літальних апаратів Повітряних Сил ЗС України після їх модернізації, капітального ремонту та переведення в експлуатацію за технічним станом на період до 2025 року ще будуть стояти на озброєнні, а деякі зразки зможуть забезпечувати вирішення завдань до 2030 року.

Питання модернізації авіаційної техніки успішно вирішують органи військового управління спільно з вітчизняними авіаремонтними заводами, науково-дослідними  установами, головною з яких є Державний науково-дослідний інститут авіації (ДНДІА), а також інженерними службами військових частин, які здійснюють експлуатацію авіаційної техніки.

Процес освоєння ремонту в Україні основних типів авіаційної техніки завершено освоєнням контрольно-відновного ремонту літаків Іл-76МД на державному підприємстві «Миколаївське авіаремонтне підприємство «НАРП» та у кооперації з державним підприємством «Луцький ремонтний завод «Мотор» капітального ремонту двигунів Д-30КП до цих літаків. Цим практично завершено створення в Україні замкнених циклів ремонтного виробництва та створення виробничо-технологічних умов забезпечення відновлення справності та модернізації основних типів авіаційної техніки Збройних Сил України, утримання їх у бойовому складі на період до 2025-2030 років.

версія для друку