українська російська англійська
На Дніпропетровщині завдяки новому обладнанню шахт видобуток вугілля зростає в 2-3 рази
30.08.2012 | 11:31
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів виїзну нараду щодо модернізації та впровадження нових сучасних технологій виробництва на шахтах Західного Донбасу. Нарада пройшла на базі шахти «Західно-Донбаська» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» у місті Тернівка. В ній узяли участь заступники голови ОДА та керівники профільних управлінь облдержадміністрації, керівництво міста Тернівка, керівництво ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» та керівники структурних підрозділів цього вугледобувного підприємства.

«Завдяки новому обладнанню шахт, яке впроваджує «ДТЕК Павлоградвугілля», середньодобові показники видобутку вугілля зростають в 2-3 рази. Модернізація базових галузей регіональної економіки, зокрема гірничо-металургійного комплексу та вугільної промисловості, є одним із пріоритетів Комплексної стратегії розвитку нашого регіону. Впровадження передових сучасних технологій виробництва на шахтах «Павлоградвугілля» – це насамперед підвищення рівня безпеки праці шахтарів, збільшення видобутку вугілля й покращення його якості, потужний імпульс соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини і реальний вагомий внесок в енергетичну незалежність України», - сказав Олександр Вілкул.

Під час наради заступник директора шахти по виробництву Леонід Шостак представив Олександру Вілкулу нове вугледобувне обладнання: комбайн MB444Р та конвеєр CZK225/642. Інвестиційна вартість інноваційної гірничої техніки – майже 50 млн. грн. Новий конвеєр і комбайн виставлені у вигляді міні-лави на проммайданчику шахти разом з секцією мехкомплексу «Ostroj», який експлуатується на вугільному підприємстві з травня 2011 року. Аналогічні механізовані комплекси з 2010 року успішно експлуатуються на шахтах ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» «Степова», «Благодатна», «Дніпровська» та «Павлоградська».

Нове сучасне обладнання, яке впродовж останніх трьох років системно впроваджує в свою роботу «Павлоградвугілля», забезпечує збільшення обсягів видобутку вугілля. Зокрема, в березні 2010 року на шахті «Благодатна» було встановлено перший рекорд вуглевидобутку на новій техніці - дільниця № 3 видала на-гора 79099 тонн вугілля зі 124-ї лави. Середньодобове навантаження на вибій досягло 2552 тонни вугілля, що на 75% більше, ніж при використанні традиційного обладнання. 10 квітня 2010 року колектив дільниці з видобутку вугілля № 3 вперше в історії вуглевидобувного об'єднання досяг максимального добового навантаження на очисний вибій, видавши на-гора 4065 тонн вугілля.

Цей показник майже в три рази перевищив середньодобове навантаження на очисний вибій по об'єднанню в цілому. А вже у жовтні 2010 року дільницею № 3 шахти «Павлоградська» було встановлено новий рекорд місячного вуглевидобутку - видано на-гора 93971 тонну вугілля. Добове навантаження досягло 3031 тони, що вдвічі більше, ніж на традиційному обладнанні. Загалом завдяки модернізації виробничих потужностей ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» в 2010 році обсяг видобутку вугілля вперше в історії об'єднання досяг 15 млн. тонн, в 2011 році – 15,4 млн. тонн і цього року прогнозується перейти рубіж в 16 млн. тонн вугілля.

версія для друку