українська російська англійська
Конкурентні відомства України та Японії посилюють співпрацю
30.08.2012 | 13:50
Прес-служба Антимонопольного комітету

З робочим візитом в Україні перебувають експерти Комісії справедливої торгівлі Японії: заступник начальника Відділу розслідувань Кацутосі Катаока та головний слідчий програми пом’якшення відповідальності за вчинення антиконкурентних змов Бюро розслідувань Ацусі Конно.

За участю експертів відбувся дводенний семінар щодо практики розслідувань протиправних картелів для працівників Антимонопольного комітету України.

Кацутосі Катаока представив учасникам семінару організаційну структуру Комісії справедливої торгівлі Японії. Зокрема, як зазначив доповідач, до структури Комісії, яку він очолює, входять 4 уповноважених, 799 працівників центрального апарату та територіальні відділення. Найчисельнішим структурним підрозділом Комісії є Бюро розслідувань.

Крім того, розглядалося питання вдосконалення правозастосовної практики відносно картелів в Японії. З цією темою виступив Ацусі Конно, детально розповівши про процедуру розслідувань картелів, участь у таких беруть від 100 до 200 співробітників Комісії.

Окрему увагу було зосереджено на презентації програми пом’якшення відповідальності в Японії за участь в картелі. Відповідно до цієї програми компанія, яка перша повідомила Комісію про участь в картелі, звільняється від відповідальності, в тому числі кримінальної.

«Ринкова економіка Японії має велику історію, тому досвід цієї держави для України є важливим. Сподіваємося, що наші колеги допомагатимуть нам та підтримуватимуть Україну на міжнародному рівні», – підкреслив Голова Комітету Василь Цушко.

Як зазначив перший заступник Голови Комітету Рафаель Кузьмін, відомство враховуватиме досвід Японії в сфері захисту конкуренції під час розробки довгострокової Програми розвитку конкуренції в Україні.

 

 

версія для друку