українська російська англійська
Головне завдання Держземагентства - успішне завершення земельної реформи
30.08.2012 | 18:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Земельна реформа є однією з ключових у програмі економічних реформ Президента та Уряду України. На цьому наголосив Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко під час виступу на першому засіданні Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади, яке провів Голова Ради, заступник Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Авксентьєв.

«Ціль земельної реформи – використати унікальний земельний ресурс, який не задіяний в економічному обороті, для підняття агропромислового комплексу зокрема та економіки в цілому», - наголосив Сергій Тимченко.

При цьому він підкреслив, що основними завданнями земельної реформи є створення Державного земельного кадастру, як сучасної цілком автоматизованої електронної системи, зняття мораторію на продажу земель сільськогосподарського призначення і їх запуск в економічний обіг, створення Державного земельного банку, як інструменту розвитку малого і середнього бізнесу на селі, консолідація земель у великі інвестиційно-привабливі масиви, розмежування земель державної та комунальної власності.

«Земельна реформа в Україні триває в Україні уже понад 20 років, але завдяки політичній волі нинішньої влади реформа виходить на фінішну пряму», - підкреслив голова земельного відомства, додавши, що за останні два роки зроблено більше, ніж за останні два десятиліття. Зокрема, за останній рік розроблено та прийнято низку довгоочікуваних законів, серед яких – про державний земельний кадастр, розмежування земель державної та комунальної власності, щодо спрощення процедури встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць, про ринок земель, який прийнято парламентом у першому читанні та ін.

Сергій Тимченко наголосив, що значним досягненням Держземагентства стало введення електронного документообігу, який знівелював те свавілля, яке існувало донедавна, коли здійснювалися різні махінації з паперовими носіями на землю. «Від сьогодні всі дані зберігаються виключно в електронному вигляді, в єдиному форматі і в захищеному місці», - зазначив він, додавши, що завдяки  електронному документообігу підвищено якість обслуговування громадян, а також збільшено надходження до держбюджету. У першому півріччі 2012 року видано майже півмільйона держактів на землю, що на 48% більше, ніж за аналогічний період 2011 року, а реєстрація договорів на оренду за цей же період зросла на понад 80%.

За словами Сергія Тимченка, головним завданням агентства на сьогодні є введення з 1 січня 2013 року автоматизованої системи електронного державного земельного кадастру. Розпочато роботу з розробки веб-порталу, де можна буде в он-лайн режимі з 1 січня 2013 року переглянути карту з земельними ділянками.

Голова Держземагентства наголосив, що прийняття закону про ринок земель дасть змогу припинити незаконне використання сільськогосподарських земель, спекулятивні операції на ринку. Суб’єкти земельних відносин в аграрному секторі отримають нові можливості для економічного зростання. Закон гарантує, що селяни зможуть розпоряджатися своєю власністю,  а землю будуть купувати ті, хто реально на ній буде працювати.

Він повідомив, що на сьогодні у Держземагентстві працює велика група закордонних фахівців, які покликані допомогти колегам-українцям успішно завершити земельну реформу.

версія для друку