українська російська англійська
Дмитро Табачник: Кіровоград - у першому дивізіоні з викладання регіональної історії
30.08.2012 | 19:11
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Сьогодні за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Ларіна, начальників усіх міських та районних відділів освіти, ректорів і викладачів кіровоградських вищих навчальних закладів відбулася знакова подіяпрезентація посібника для освітніх закладів «Кіровоградщина. Історія рідного краю».

Це перший ґрунтовний, якісно і сучасно оформлений та скомпонований посібник з історії Кіровоградщини.

Над виданням протягом 9-ти місяців працював потужний авторський колектив, до складу якого увійшли знані в регіоні історики – проректор Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, науковий керівник видання Ірина Козир, викладачі історичного факультету КДПУ ім. В. Винниченка, доценти: Інна Вівсяна, Сергій Шевченко, Олександр Чорний, Олександр Ковальков; наукові працівники обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В.О. Сухомлинського Лариса Гайда і Юрій Митрофаненко; краєзнавці, лауреати обласної премії ім. Ястребова Іван Петренко та Василь Даценко.

Посібник «Кіровоградщина. Історія рідного краю» отримав високу схвальну оцінку від Міністра Дмитра Табачника: «З виданням цієї книги Кіровоград стає в один культурний ряд разом із такими містами-мільйонниками як Львів, Одеса, Київ, які кілька років тому видали подібні підручники. Видання цієї чудової роботиісторичної, методичної і краєзнавчоївиводить Кіровоград у перший дивізіон тих обласних центрів, де регіональній історії надають особливого значення і викладають за оригінальним авторським підручником».

Дмитро Табачник виголосив слова подяки всім, хто доклав зусиль для видання посібника, оскільки «Історію рідного краю» можна сміливо вважати проривом для дослідження регіональної історії Кіровоградщини.

Міністр запевнив, що обов’язково й сам прочитає цю книгу: «Я не люблю гортати книжки, їх треба або читати, або взагалі й не брати до рук. Історія для мене – настільки хвилююча тема, що цю книгу я обов’язково прочитаю».

Під час презентації керівник області Сергій Ларін зауважив, що для нього у минулому році стало відкриттям, коли він дізнався, що на Кіровоградщині досі немає подібного видання. Тому й рішення про створення відповідного посібника стало блискавичним. А ще, за словами голови Кіровоградської облдержадміністрації, робота над посібником на цьому не зупиниться.

 

версія для друку