українська російська англійська
На Дніпропетровщині 90% дозвільних документів підприємцям видається достроково
31.08.2012 | 13:13
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав підприємців регіону з професійним святом.

«Підприємництво - це найбільш динамічна частина регіональної економіки. Тому що саме тут, у цьому середовищі, найактивніше народжуються і втілюються в життя цікаві і перспективні бізнес-проекти, запускаються нові виробництва, реалізуються нові ідеї та технології. У результаті плідної співпраці влади та бізнесу в регіоні створюються нові робочі місця, збільшуються зарплати, зростають відрахування до бюджету», - сказав Олександр Вілкул.

За 7 місяців 2012 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року середня зарплата в регіоні зросла на 13% і досягла у липні 3260 грн. У цьому році в області створено понад 42 тисячі нових робочих місць. І майже половина з них (близько 18,5 тис.) - за рахунок малого бізнесу. За 8 місяців цього року майже на 16% зросли обсяги наданих жителям регіону послуг.

За 6 місяців 2012 року область перерахувала до загального фонду Держбюджету близько 12 млрд. грн. податків, що є найвищим показником в Україні.

«Розвиток підприємництва є стратегічним пріоритетом і невід'ємною частиною модернізації регіональної економіки. І особлива увага приділяється формуванню сприятливого ділового клімату. Таке завдання ставить перед регіоном наш Президент Віктор Федорович Янукович. За останній час у сфері регуляторної політики та адміністративних послуг в області відбулося багато позитивних зрушень – дозвільні центри за принципом «єдиного вікна», адресна допомога підприємцям при створенні бізнесу, щоденний он-лайн моніторинг відповідей на запити підприємців та інше. І той прямий діалог влади і бізнесу, який налагоджений в регіоні, - це ефективний шлях формування сприятливого бізнес-клімату», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що в усіх містах і районах відкриті дозвільні центри, які працюють за принципом «єдиного вікна». Комфортність отримання документів багато в чому є важливим чинником для людини, яка бажає розпочати власну справу. У регіональному інформаційно-ресурсному центрі «Відкрита влада» кожен підприємець в зручній формі може отримати 21 вид адміністративних послуг (ліцензії, свідоцтва, дозволи, узгодження і т.д.). На спеціалізованому веб-порталі «Відкрита влада» розміщена необхідна інформація, яка потрібна для ведення господарської діяльності в містах та районах області.

 

У всіх дозвільних центрах регіону працює система моніторингу, яка в он-лайн режимі показує скільки запитів зайшло, скільки відповідей і коли їх надано. Усе це знаходиться під щоденним контролем Олександра Вілкула. Така система контролю вже фактично звела до нуля порушення термінів видачі дозвільних документів. За 8 місяців цього року місцевими дозвільними центрами видано 22,6 тис документів, 90% яких видано достроково (20 тис документів).

Налагоджений прямий діалог з підприємцями через «гарячу лінію» управління розвитку споживчого ринку та підприємництва облдержадміністрації ((056)732-48-77), на яку звертаються підприємці у разі виникнення питань. Наразі надійшло більше 400 звернень від підприємців, які були адресно вирішені.

При облдержадміністрації створена Регіональна рада підприємців, яка брала участь у розробці Комплексної стратегії розвитку і бере активну участь при розробці адресних проектів розвитку регіону, у тому числі проектів з покращення бізнес-клімату та створення умов для розвитку підприємництва.

За завданням Президента України особлива увага приділяється зменшенню тиску з боку контролюючих органів на підприємницьку діяльність. Зокрема, на Дніпропетровщині за чотири місяці 2012 року на 83 % зменшилася кількість перевірок підприємств малого та середнього бізнесу інспекцією прав споживачів, на 19 % - екологічною інспекцією та санепідемстанцією, на 12% - податковою службою.

Обласна влада приділяє особливу увагу підтримці підприємців-початківців. За перші 7 місяців цього року одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності отримали 411 осіб (3,5 млн. грн.).

Одним із головних завдань розвитку Дніпропетровської області Олександр Вілкул визначив залучення інвестицій в економіку регіону. За цим показником Дніпропетровщина посідає перше місце серед областей України. Наразі обсяг прямих іноземних інвестицій склав 8,3 млрд. дол. США, з яких 1,3 млрд. дол.. США залучені лише за останні 2 роки в умовах світової кризи.

Обласна влада сприяє створенню партнерських відносин між підприємцями Дніпропетровщини та закордону. Для цього проводиться міжнародне роуд-шоу, під час якого презентується потенціал регіону та ефективність роботи підприємців Дніпропетровщини для налагодження ефективних бізнес-стосунків.

Для створення належних умов для роботи інвестора в регіоні створено Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство (ДІА). Його мета - надати потенційному інвестору всю інформацію та методичну допомогу в реалізації інвестиційних проектів на території Дніпропетровщини: від ідеї проекту до його запуску. ДІА надає інвестору персонального менеджера із супроводження проекту. На даний момент Агентство супроводжує пакет пропозицій на загальну суму близько 1,2 млрд. дол. США. Все це стало однією з передумов поліпшення бізнес-клімату в регіоні.

Під час урочистостей голова облдержадміністрації нагородив 30 кращих підприємців Дніпропетровщини нагрудними знаками «За розвиток регіону», Почесними грамотами Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Подяками голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

версія для друку