українська російська англійська
Мінфін: Зростання реального ВВП в 2013 році очікується на рівні не менше 4,5%
31.08.2012 | 17:28
Прес-служба Міністертсва фінансів

30 серпня відбулася зустріч голів громадських рад при органах виконавчої влади з членами Уряду, під час якої були обговорені питання земельної реформи та основні положення проекту Державного бюджету України на 2013 рік.

Під час свого виступу заступник Міністра фінансів України Сергій Рибак зазначив, що основні показники проекту Державного бюджету України на 2013 рік враховують першочергові завдання бюджетної політики, а також поточні тенденції та прогнози щодо розвитку світової економіки та економіки України.

Зокрема, дохідна частина проекту бюджету на 2013 рік розроблена на основні податкового та іншого законодавства з урахуванням:

зниження ставки податку на прибуток з 21% у 2012 році до 19% у 2013;

дії податкових канікул зі сплати податку на прибуток для новостворених та малих підприємств;

зменшення з 2013 року кількості загальнодержавних податків і зборів шляхом об’єднання рентної плати за видобуток вуглеводнів та плати за користування надрами.

На виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» у наступному році передбачається зниження дефіциту державного сектору. Зростання реального ВВП в 2013 році очікується на рівні не менше 4,5%.

Сергій Рибак також зауважив, що у 2013 році буде продовжено політику підвищення соціальних стандартів, соціальних виплат та допомог.

Так, у наступному році зростатиме мінімальна заробітна плата, підвищиться посадовий оклад працівників І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, зросте і допомога при народженні дитини.

Заступник Міністра наголосив, що наступного року відповідно до соціальних ініціатив Президента України повністю фінансово забезпечені будуть такі верстви населення, як пенсіонери, військові, діти, інваліди та ін.

Підбиваючи підсумки, заступник Міністра фінансів Сергій Рибак наголосив, що Міністерство фінансів відкрите до співпраці з громадськістю та готове врахувати фахові пропозиції щодо покращання окремих параметрів проекту бюджету.

 

версія для друку