українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Мовне питання потребує особливої уваги з боку держави
31.08.2012 | 18:34
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Мовне питання є одним з найбільш делікатних та гострих питань внутрішньої політики і потребує особливої уваги з боку держави. Про це Віце-прем’єр-міністр України Раїса Богатирьова, у віданні якої входить гуманітарна сфера, заявила, відповідаючи на запитання кореспондента «Інтерфакс-Україна» щодо результатів діяльності робочої групи, яка займається вдосконаленням «мовного» законодавства.

Робоча група, за словами Раїси Богатирьової, працює над двома документами: проектом змін до зазначеного Закону і проектом Державної програми всебічного розвитку та забезпечення повноцінного функціонування української мови як державної. «Працюючи над документами, ми підходимо до них як до взаємопов’язаних, розглядаючи їх у комплексі і долучаючи до роботи над ними широке коло науковців, громадських діячів, експертів», – зауважила Раїса Богатирьова. За її словами, фактично йдеться про широкий консенсус представників української інтелігенції, фахівців з мовного питання, питань культури, духовності та розвитку національних меншин. «Таким чином інтелігенція допомагає політикам виправити ті помилки, які були допущені, і, на мій погляд, це вкрай необхідна і корисна допомога», – наголосила Віце-прем’єр-міністр України.

На запитання про основний зміст цих проектів Раїса Богатирьова відповіла наступним чином: «Мені незрозуміло, чому з приводу діяльності робочої групи з питань удосконалення «мовного» законодавства сьогодні здіймається хвиля надмірно емоційних заяв та оцінок. Група напружено працює, однак остаточних версій документів поки ще немає. Після остаточного опрацювання обох проектів, юридичної експертизи ми маємо намір звернутися до Національної академії наук України: надати свій експертний висновок щодо документів. І вже після остаточного затвердження їх членами робочої групи передамо до Президента України і Кабінету Міністрів України».

«Тоді ми зможемо обговорити їх більш детально, а поки що це було б некоректно по відношенню до змісту і основних положень документів», – зауважила Віце-прем’єр-міністр України. При цьому вона нагадала, що робота групи під її керівництвом розпочалася згідно з дорученням Президента України, яке Глава Держави сформулював під час зустрічі з представниками інтелігенції у Криму. Під час цієї зустрічі наголошувалося, що прийнятий Верховною Радою Закон «Про засади державної мовної політики» недосконалий і потребує внесення змін. 

версія для друку