українська російська англійська
З 1 січня 2013 року українці зможуть переглядати карту з земельними ділянками он-лайн
01.09.2012 | 11:15
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Українці будуть перевіряти он-лайн власні земельні ділянки у електронній кадастровій карті з 1 січня 2013 року. Зараз завершується основний етап підготовки Державної кадастрової карти, яка є обов’язковою умовою впровадження земельної реформи. Про це 31 серпня на презентації проекту електронного Державного земельного кадастру повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Електронна кадастрова карта дасть можливість громадянам переглядати всі ділянки в межах України та базову кадастрову інформацію про них (площі, межі, відомості про цільове призначення тощо). Таким чином буде забезпечено прозорий та відкритий доступ власників земельних ділянок до інформації про них. Окрім того,  електронний кадастровий портал є дієвим інструментом боротьби з чергами, він також допоможе встановити зв'язок між громадянами та територіальними органами земельних ресурсів», - повідомив Микола Присяжнюк.

Під час презентації Міністр підкреслив, що земельний кадастр у паперовому варіанті містить багато помилок та неточностей. І саме електронний кадастр допоможе їх виявити та максимально швидко виправити. Наразі завершується підготовка автоматизованої системи Державного земельного кадастру – представлені пілотні проекти. З 1 січня 2013 року в Україні буде запущена потужна електронна кадастрова карта по прикладу багатьох розвинутих країн світу. Вона стане важливою передумовою для завершення реалізації земельної реформи та відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

«Презентована сьогодні електронна система свідчить про те, що ми зможемо об’єднати зусилля всіх  гілок влади, включаючи сільські, районні та обласні ради, для наповнення правильними даними високотехнологічної системи Державного земельного кадастру», - заявив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку