українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрито нову сільську школу, збудовану з енергозберігаючих матеріалів
01.09.2012 | 12:00
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул у селі Піщанка Новомосковського району відкрив нову школу – найсучаснішу й одну з найбільших сільських шкіл Дніпропетровщини.

«Відсьогодні вперше, практично за сто років, громади Піщанки і трьох довколишніх сіл - Ягідного, Соколового і Новоселівки - нарешті отримали нову школу. Тим самим вирішено завдання по забезпеченню якісною освітою та сучасними комфортними умовами навчання дітей цих сіл», - сказав Олександр Вілкул.

Обласна влада за підтримки Президента й Уряду створює необхідні умови для розвитку регіональної системи освіти, підвищення її стандартів до європейського рівня, наближення якісної сучасної освіти до кожного школяра області незалежно від місця його проживання.

Нову школу збудовано практично впродовж останнього року. Вартість будівництва – понад 16,5 млн грн. Кошти було виділено з державного (14 млн грн) та обласного (понад 2,5 млн грн) бюджетів. Нова триповерхова школа загальною площею понад 4,5 тис квадратних метрів розрахована на 525 учнів і складається з 24 просторих класних кімнат. Усі кабінети і класні кімнати отримали нові меблі, нове навчальне обладнання й сучасне зовнішнє оформлення. У школі працюватиме медичний кабінет і кабінет психолога. При будівництві школи використані сучасні енергозберігаючі матеріали та технології. Відремонтовано спортзал. На його базі та на базі приміщення колишньої початкової школи створений спортивний комплекс, в якому будуть працювати спортивні секції та гуртки. Установлено нові спортивний і дитячий майданчики, а у відремонтованому старому приміщенні школи відкрито вечірню школу, а також трудові майстерні і класи для занять образотворчим мистецтвом та музикою й співами.

Старе приміщення Піщанської школи, в якому до травня 2012 року навчалися діти чотирьох сіл (Піщанка, Ягідне, Соколове та Новоселівка), що входять до складу Піщанської сільради, було збудоване ще 1914 року напередодні Першої світової війни. Воно не відповідало сучасним вимогам і нормам, адже заняття в школі проходили в дві зміни, через що багато місцевих дітей були змушені їздити на навчання декілька десятків кілометрів до Новомосковська й Дніпропетровська. У 2010 році Олександр Вілкул поставив завдання перед місцевою владою і відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації розробити проектно-кошторисну документацію на фінансування будівництва нового приміщення школи з державного та обласного бюджетів. А вже 2011 року проект підтримали Уряд та Дніпропетровська обласна рада й відповідне фінансування було виділене.

З нагоди Дня знань і свята Першого дзвоника Олександр Вілкул вручив учням Піщанської школи сертифікат на нову комп’ютерну техніку.

1вересня також відкрито нову школу в селі Михайлівка Синельниківського району Дніпропетровської області.

версія для друку